Podpredsedníčka parlamentu je po vážnej nehode v nemocnici

Peter Pellegrini, Jana Laššáková
Predseda parlamentu Peter Pellegrini (vľavo) navštívi Janu Laššákovú v banskobystrickej nemocnici. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 5. júla (WEBNOVINY) – Podpredsedníčka parlamentu Jana Laššáková (Smer-SD) je po sobotňajšej dopravnej nehode vo Fakultnej nemocnice s poliklinikou F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici.

Ako pre agentúru SITA povedal hovorca záchranárov Boris Chmel, previezli ju sem v sobotu po dopravnej nehode, pri ktorej si zranila bedrá a driek. Dopravná nehoda sa stala v pri obci Ožďany v okrese Rimavská Sobota. Predseda NR SR Peter Pellegrini sa hneď u ministra zdravotníctva zaujímal o jej zdravotný stav a v nedeľu ju navštívi aj v banskobystrickej nemocnici. Potvrdil to riaditeľ Odboru komunikácie s médiami a verejnosťou Národnej rady SR Martin Dorčák.

Ako povedala banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Kováčiková, podľa doterajšieho objasňovania išla 24-ročná vodička na aute Škoda Fabia v smere z obce Ožďany do Rimavskej Soboty. Pri odbočovaní na rýchlostnú cestu R2 nerešpektovala dopravné značenie, na križovatku vošla bez toho, aby sa presvedčila či môže odbočiť a zrazila sa s autom značky Audi, ktoré išlo z Rimavskej Soboty. Polícia alkohol u oboch vodičov nezistila. Hovorkyňa potvrdila, že Audi bolo služobné auto Ministerstva vnútra SR a zranila sa osoba, ktorá sedela na mieste spolujazdca.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jana LaššákováPeter Pellegrini
Firmy a inštitúcie NR SR Národná rada Slovenskej republiky