Podvodníci dôverčivú dôchodkyňu obrali o úspory

Peniaze
Foto: Shutterstock

BRATISLAVA/KOMÁRNO 28. februára (WEBNOVINY) – O svoje úspory prišla 77-ročná dôchodkyňa z Komárna, naletela podvodníkom. Vo štvrtok prišiel do jej domu neznámy muž a priniesol jej peniaze, ktoré vraj dlhoval jej synovi, chcel však vydať z 200-eurovky.

Dôverčivá žena ho pozvala do domu a zo skrinky vybrala peniaze. V tom však dnu prišiel ďalší muž a chcel kúsok drôtu. Ochotná dôchodkyňa s ním vyšla z domu. Keď sa vrátila do domu zistila, že dvesto eur je preč a s nimi aj úspory zo skrinky. Zmizli aj obaja muži.

Ako agentúru SITA informovala nitrianska policajná hovorkyňa Renáta Čuháková, jeden z páchateľov bola si 190 cm vysoký, štíhlejšej postavy, mál krátke hnedé vlasy a oblečený bledý sveter. Druhý mal asi 175 cm a hnedé vlasy. Hovorili po maďarsky a odišli na aute s maďarským evidenčným číslom.

Akékoľvek informácie, ktoré by polícii mohli pomôcť pri objasňovaní takýchto podvodov, je možné oznámiť na ktoromkoľvek policajnom oddelení, prípadne na linke 158. Polícia opätovne upozorňuje hlavne starších ľudí, aby v žiadnom prípade nepúšťali do svojich bytov neznámych ľudí. Podvodníci si vymyslia rôzne zámienky, nosia údajné preplatky za energie, prichádzajú premeriavať rôzne spotrebiče, prípadne hľadajú pomoc pre blízkych po nehode. V nejednom prípade svoje obete oberú o celoživotné úspory.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom