Podvodníci používali na dôchodcov osvedčené zámienky, známa trojica skončila v rukách polície

Polícia, putá, zatknutie
Foto: ilustračné, thinkstockphotos.com

BRATISLAVA/TRNAVA 8. novembra (WebNoviny.sk) – V rukách trnavskej polície skončili traja podvodníci, ktorí okrádali dôchodcov. Dvaja muži a jedna žena si svoje obete vyberali náhodne, najmä podľa starších domov.

Začiatkom tohto týždňa sa pokúsili okradnúť dôchodkyňu z obce neďaleko Trnavy. Ako agentúru SITA informovala trnavská policajná hovorkyňa Mária Linkešová, 49-ročný Čech, 36-ročná Češka a 46-ročný Slovák sa do jej domu dostali pod osvedčenou zámienkou.

Ušli na Mercedese

Tvrdili jej, že má stoeurový preplatok za elektrinu. Pani domáca však jedného z nich nachytala, ako prehľadával veci v izbe. Páchatelia z miesta ušli na Mercedese.

Niekoľko tisíc eur, ktoré mala doma, jej nakoniec neukradli. Podozrivý Mercedes si na druhý deň všimli policajti v Trnave a pri prehliadke našli aj rôzne preoblečenie, ktoré podvodníci používali pri kontakte so staršími ľuďmi. Trojica má toho na rováši oveľa viac.

V Sekuliach napríklad obrali starších manželov a susedu o viac ako 2 300 eur. Češka navyše v obci Močenok v okrese Šaľa okradla dôchodcu. Za tieto činy im hrozí trest na tri až 10 rokov. Vyšetrovateľ už spracoval návrh na ich vzatie do väzby.

Seniori prišli o množstvo peňazí

Ako informovala Linkešová, od začiatku októbra nahlásili starší ľudia v Trnavskom kraji päť prípadov, keď ich podobným spôsobom okradli o viac ako 20 tisíc eur.

Z toho v jednom prípade došlo k pokusu o krádež 6 000-eurovej hotovosti. Nie je vylúčené, že prípadov okradnutých seniorov je v skutočnosti viac. Obvinení využívali na prepravu aj iné vozidlá.

Policajti opäť upozorňujú hlavne starších ľudí, aby do svojich príbytkov nepúšťali neznámych ľudí, neboli s nimi osamote a nevyberali pred nimi peniaze. Podvodníci ovládajú veľa spôsobov a manipulačných techník, ako od nich vylákať peniaze a vzápätí ich pripraviť aj o celoživotné úspory.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie PZ Policajný zbor SR