POHĽADNICA Z MS: Hartwall Areena žije šampionátom od rána

Hartwall Arena
Hartwall Areena v hlavnom meste Fínska Helsinki, v ktorej odohrá slovenská hokejová reprezentácia všetky zápasy základnej skupiny majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji 2013 vo Fínsku a Švédsku. Fínsko, Helsinki, 3. máj 2013. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

HELSINKI 7. mája (WEBNOVINY) – Helsinská Hartwall Areena žije hokejovým svetovým šampionátom už od skorého rána. Krátko po siedmej prichádzajú do haly prví zamestnanci.

Medzi prvými sú ľadári, ktorí po príchode do práce skontrolujú všetky zariadenia a nastavia ich na potrebné hodnoty. Nasleduje úprava ľadu, aby bol už od ôsmej k dispozícii na prvé tréningy.

Medzičasom prídu do haly aj technici a upratovací personál. O poriadok a technické zabezpečenie sa stará počas šampionátu sto ľudí. Postupne sa otvárajú vchody do arény a postavia sa k nim pracovníci bezpečnostných služieb.

Zvonku tichá aréna sa prebúdza. Objavia sa prví dobrovoľníci a zamestnanci organizačného výboru. O deviatej ráno sa otvoria priestory tlačového centra a prichádzajú novinári za každodennými povinnosťami. Ešte pred tímami majú svoj tréning rozhodcovia. Od deviatej sa začínajú tréningové jednotky jednotlivých účastníkov. Mužstvá, ktoré v daný deň nehrajú, majú k dispozícii na hodinu ľad vo vedľajšej „jaskynnej“ hale.

Obrazom: Hartwall Areena v Helsinkách

„Zápasové tímy“ absolvujú polhodinové rozkorčuľovanie v hlavnej hale. Niektorí tréneri účasť na tejto tréningovej jednotke nechávajú na dobrovoľnosti a mužstvá korčuľujú s minimom hráčov. Ďalšie, vrátane slovenského, absolvujú rozkorčuľovanie v kompletnom zložení.

Predpoludnie je pre technikov priestor na doladenie mnohých vecí. Nanovo oblepia mantinely reklamami, skontrolujú aparatúru a zabezpečenie v hale. Popoludní už prichádzajú prví návštevníci a od 16.15 h miestneho času sa hrá prvý zápas.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom