Pohodlné víťazstvo „baranov“, triumf Detvy po predĺžení a víťazná šnúra „oceliarov“

Tipsport liga, hokej
Michal Krištof (vpravo) v drese HK Nitra. Foto: archívne, SITA/Martin Havran.

NITRA 25. februára (WebNoviny.sk) – Hokejistom Nitry olympijská prestávka zjavne prospela, víťazstvom 4:1 nad Trenčínom v nedeľňajšom stretnutí 50. kole najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport extraligy dali zabudnúť na predošlé dve prehry.

Za tromi bodmi nasmeroval úradujúceho vicemajstra Matúš Rais, ktorý v 6. min otvoril skóre v presilovke a ku koncu druhej tretiny pridal aj druhý gól po prihrávke Mateja Pauloviča. Akékoľvek myšlienky na zvrat rozplynul 54 sekúnd po začiatku tretej tretiny Marek Slovák. V 48. min síce znížil Erik Smolka, ale v 55. min spečatil konečný stav Michal Krištof.

„Barani“ utiekli hosťom

Majstrovská Banská Bystrica nedala ani najmenšiu šancu Novým Zámkom a pohodlne zvíťazila na vlastnom ľade 6:2 v 50. kole hokejovej Tipsport Ligy. Do trojgólového vedenia poslali domácich Alex Tamáši, Marek Bartánus a Cason Hohmann. Za hostí znížil v druhej tretine Johan Philip Lorraine.

„Barani“ však následne utiekli hosťom na rozdiel štyroch gólov, keď sa presadili Guillaume Asselin a druhým gólom v zápase Marek Bartánus. V poslednej tretine dali výsledku konečnú podobu domáci Branislav Kubka a hosťujúci Dominik Rehák. Banská Bystrica obhájila víťazstvom pozíciu lídra súťaže.

HK Orange „20“ 20 3 0 1 1 2 13 38:87 14

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.

Hokejisti Žiliny natiahli sériu bez víťazstva v Tipsport lige na štyri zápasy, keď nestačili na „oceliarov“. Žlto-zelení išli v 4. minúte do vedenia po góle Lukáša Kozáka v presilovke, no hneď v ďalšej početnej výhode naopak inkasovali z hokejky Richarda Jenčíka.

Dva góly strelil David Pacan, vrátane toho rozdielového v 16. minúte v presilovej hre. Košice natiahli víťaznú šnúru na štyri zápasy, v nedeľu porazili Žilinu 6:3.

Dva body pre nováčika

Triumf Zvolena nad domácimi hráčmi Popradu priniesol presné zásahy hosťujúcich Michala Chovana a Petra Šišovského už v prvej tretine.Druhé dejstvo patrilo Johnovi Flickovi, ktorý zaznamenal svoje prvé dva presné zásahy v zvolenskom drese.

„Kamzíci“ sa v poslednej tretine nadýchli k obratu, keď sa presadili Radomír Heizer, Matúš Paločko a Andreas Štrauch, no na vyrovnanie im už nezostalo dostatok síl. Naopak, hostia pridali v poslednej minúte poisťujúci zásah z hokejky Rastislava Špirka a zápas skončil víťazne pre Zvolen, ktorý porazil domáci Poprad 5:3. Oba tímy si zachovali svoje pozície v tabuľke. Zvolen je tretí a Popradu patrí šieste miesto.

Hokejisti Liptovského Mikuláša nestačili doma na poslednú Detvu a podľahli jej 1:2 po predĺžení. Liptáci viedli po góle Michala Uhríka v 23. minúte a dlho to bol jediný gól duelu. Detva vyrovnala až šesť minút pred koncom v presilovke vďaka Jozefovi Sládkovi. Dva body pre nováčika zariadil v 63. sekunde predĺženia Martin Chovan.

Tipsport liga 2017/2018 – 50. kolo

• nedeľa

HC Nitra – HK Dukla Trenčín 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Góly: 6. Rais (Krištof, M. Paulovič), 38. Rais (M. Paulovič), 41. M. Slovák (Pupák, Versteeg), 55. Krištof (T. Mikúš, M. Paulovič) – 48. Smolka (Sojčík)
Vylúčení: 9:8 na 2 min, navyše Deveaux (Trenčín) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: M. Novák, Stano – Synek, Šefčík, 2827 divákov

Nitra: Lawson – T. Milam, Mezei, J. Milam, Ordzovenský, Miroslav Pupák, M. Versteeg, Korím, Rýgl – M. Paulovič, Krištof, T. Mikúš – Kovacs, M. Slovák, Blackwater – H. Ručkay, Bradley, Kutálek – Šiška, J. Ručkay, Macík
Trenčín: M. Valent – Starosta, L. Romančík, Frühauf, Cebák, Holenda, Bohunický, Pač – Bezúch, Ölvecký, Radivojevič – Sojčík, Smolka, T. Varga – Mikula, Dlouhý, Gašparovič – Deveaux, J. Švec, D. Hudec

HK Poprad – HKM Zvolen 3:5 (0:2, 0:2, 3:1)
Góly: 41. Heizer (Matúš Paločko), 46. Matúš Paločko (Ježek, V. Kováč), 49. Štrauch (Hvíla) – 14. Chovan (Kytnár), 19. Šišovský (Chovan, J. Kováčik), 31. Flick (Kytnár), 40. Flick (Coffman, Ross), 60. Špirko (Obdržálek, Coffman)
Vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc st., J. Konc st. – Gajan st., Gavalier, 1006 divákov

Poprad: V. Kováč – König, D. Brejčák, Petran, McDowell, Dinda, Š. Fabian, Ježek, Davydov – Svitana, Mlynarovič, Štrauch – Buc, Heizer, Matúš Paločko – Abdul, Matej Paločko, D. Bondra – Hvíla, M. Nagy
Zvolen: MacIntyre – Ross, T. Bokroš, J. Kováčik, Ulrych, Hraško, Ťavoda, Zeleňák, Síkela – Flick, Coffman, Matis – Chovan, Kytnár, Šišovský – Obrdžálek, Špirko, Puliš – Martin Ďaloga, V. Fekiač, T. Török

HC ’05 iClinic Banská Bystrica – HC Nové Zámky 6:2 (2:0, 3:1, 1:1)
Góly: 5. Tamáši (Ďatelinka), 16. Bartánus (Hohmann, Tamáši), 25. Hohmann (Brittain, V. Mihálik), 34. Bartánus (Faille), 37. Asselin (Bortňák, Faille), 59. Kubka (Faille) – 31. Lorraine (Tužinský), 53. Dominik Rehák (Plášil)
Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Lauff, Orolin – Rojík, Gegáň, 2425 divákov

Banská Bystrica: Lukáš – Sedlák, J. Brejčák, Kubka, Ďatelinka, Pretnar, V. Mihálik, Delisle, Trecapelli – Lamper, Bortňák, Brittain – Hohmann, Tamáši, Bartánus – Giľák, Faille, Asselin – Gabor, Češík, Kabáč
Nové Zámky: Baroš – M. Novák, Plášil, M. Hruška, M. Jass, Salija, Husák, Šimek – Zbořil, Šimun, Dubec – R. Varga, L. Jurík, Hřebejk – Škoda, Š. Novotný, Lorraine – Saulietis, Ondrušek, Dominik Rehák

MsHK Doxxbet Žilina – HC Košice 3:6 (1:3, 1:2, 1:1)
Góly: 4. Kozák (R. Hruška, Tvrdoň), 36. Andersons (R. Hruška), 51. Kozák (Hatala, Húževka) – 8. Jenčík (B. Kessel, Miklík), 16. Pacan (Dudáš, Miklík), 17. Šedivý (Suja, Spilar), 32. Pacan (Kafka, Miklík), 40. Kafka (Miklík, Koch), 46. Miklík (B. Kessel)
Vylúčení: 3:8 na 2 min, navyše Pospíšil (Žilina) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Müllner, Lokšík – Kollár, Krajčík, 627 divákov

Žilina: T. Tomek – Kozák, Hatala, Michal Roman, Juraško, P. Mikuš, Andersons, Martin Mazanec, Mendrej – Tvrdoň, R. Hruška, Pospíšil – Klimenta, Holovič, Konečný – Švihálek, Húževka, J. Jurík – Stupka, Ondruš, Rogoň
Košice: Lundström – Dudáš, B. Kessel, Šedivý, Čížek, Pulli, Koch, Ovčačík, Vrábeľ – Kafka, Pacan, Miklík – Jenčík, Suja, Spilar – Koyš, Klíma, Šoltés – Š. Petráš, Boltun, Hričina

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HC 07 Orin Detva 1:2 po predĺžení (0:0, 1:0, 0:1 – 0:1)
Góly: 23. Uhrík (Vybiral) – 54. Sládok (Žilka, Gašpar), 62. Martin Chovan (Videlka, Milý)
Vylúčení: 4:7 na 2 min, navyše: Milý (Detva) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Fridrich – Tvrdoň, Výleta, 1061 divákov

Liptovský Mikuláš: Košarišťan – Moravčík, J. Tabaček, Nemec, Gründling, Nádašdi, Mezovský, M. Bača, Nitriansky – A. Laco, Piatka, R. Rapáč – Rudolf Huna, Langhammer, Števuliak – Kriška, M. Sukeľ, J. Sukeľ – Vybiral, Uhrík, Lištiak
Detva: Verbickij – Martin Chovan, Kuklev, F. Fekiač, Sládok, Šimon, Macejko, Gachulinec.- Belluš, Surovka, Sitnikov – Milý, Gašpar, Žilka – Videlka, Murček, Ščurko – Andrisík, M. Surový, Róth – Jendroľ