Poistky sú druhoradé, rodičia v nich vidia najmä sporenie

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Deti vytvorili rekord
Účastníci pokusu o zápis do Knihy slovenských rekordov v počte detí skladajúcich stavebnicu Lega na jednom mieste, s názvom akcie Postavme si svet, ktorá je sprievodným podujatím k celoslovenskej výstave Lego. Foto: SITA/Miroslava Chabadová

BRATISLAVA 26. marca (WEBNOVINY) – Časť slovenských rodičov vníma poistenie detí najmä ako sporenie. V prieskume ING Životnej poisťovne sa tak vyjadrilo 36 % respondentov. Títo rodičia teda podľa vyjadrení spoločnosti neuzatvárajú primárne životné poistenie pre svoje deti za účelom krytia rizík.

Životné poistenie však znamená podľa ING najmä ochranu a krytie rizík, sporenie je druhoradé. Ako krytie rizík ho vníma 52 % rodičov. Častejšie sú to rodičia, ktorých dieťa už utrpelo úraz (60 %) a tí, ktorí už riešili poistnú udalosť dieťaťa (67 %).

Ide im o riziko

Životné poistenie v snahe ochrániť svojich blízkych pred následkami nečakaných životných situácií uzatvára 73 % Slovákov. Pre zhruba tretinu je hlavným dôvodom uzatvorenia poistky krytie rizika.

No stále je tu podľa vyjadrení poisťovne 16 % opýtaných, ktorí si vybrali životné poistenie s cieľom získať finančnú rezervu. Produkty životného poistenia túto službu umožňujú, ale sporenie by podľa vyjadrení spoločnosti nemalo byť hlavným motívom pri uzatváraní životného poistenia.

Náhrada výpadku v príjme

Ako povedal generálny riaditeľ ING Životnej poisťovne Dušan Quis, jednoznačnou prioritou pri uzatváraní životného poistenia by mala byť ochrana pred rizikami.

Podľa neho je preto potrebné pri nastavení životného poistenia dbať najmä na to, aby nám v prípade nečakanej udalosti pomohlo nahradiť výpadok v príjme a udržať životný štandard. „Na sporenie by sme mali myslieť až následne,“ dodal Quis.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať