Pojednávanie s Rajtárovým poslaneckým asistentom Filipom Rybaničom zrušili, dohodnú nový termín

Filip Rybanič
Asistent poslanca Jozefa Rajtára (SaS) Filip Rybanič. Foto: SITA/Ivan Fleischer

BRATISLAVA 18. júna (WebNoviny.sk) – Na utorok avizované pojednávanie s obžalovaným asistentom poslanca parlamentu Jozefa Rajtára Filipom Rybaničom je zrušené.

V trestnej veci obžalovaného F. R. bolo Okresnému súdu Bratislava V dňa 18. júna popoludní doručené písomné ospravedlnenie neúčasti obhajcu na vytýčenom hlavnom pojednávaní dňa 19. júna a žiadosť obhajcu o nový termín hlavného pojednávania, a to z dôvodu aktuálnej práceneschopnosti obhajcu,“ informoval agentúru SITA hovorca bratislavských súdov Pavol Adamčiak s tým, že zákonná sudkyňa v predmetnej veci písomné ospravedlnenie obhajcu akceptovala a zrušila vytýčený termín pojednávania.

Nový termín hlavného pojednávania bude určený následne po konzultácii s procesnými stranami,“ dodal hovorca.

Asistent poslanca Jozefa Rajtára Filip Rybanič čelí obžalobe pre ohrozenie obchodného, bankového, poštového, telekomunikačného a daňového tajomstva. Filip R. si podľa obžaloby nezákonne pozrel v banke účty ministra vnútra Roberta Kaliňáka a bývalého ministra dopravy Jána Počiatka. Podľa prokuratúry sa tým dopustil spomenutého skutku, a to závažnejším spôsobom, za ktorý hrozí trestná sadzba tri roky až osem rokov väzenia. Závažnejším spôsobom konania sa v tomto prípade rozumie „porušenie dôležitej povinnosti vyplývajúcej z páchateľovho zamestnania, postavenia alebo funkcie, alebo uloženej mu podľa zákona“. Filip R. predtým pracoval ako zamestnanec banky. Po jeho obvinení opozícia kritizovala, že v tomto prípade polícia konala veľmi rýchlo, na rozdiel od iných prípadov, v ktorých sú podozriví predstavitelia vládnej moci. Prípad sa na súde pre zachovanie bankového tajomstva pojednáva s vylúčením verejnosti.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Filip R.Filip RybaničJozef Rajtár