Pokémoni opäť zaútočili. Nová hra sa v priebehu pár dní stala svetovým hitom

Horizon33_2016 7 12_14 46 50.jpg

Spoločnosť Nintendo, ktorá je spoluvlastníkom Pokémon Company si môže mädliť ruky. Spustením mobilnej hry, ktorá sa v priebehu pár dní stala doslova trhákom pre masy, akcie spoločnosti stúpli o rekordných 24,5%. 

Hra s názvom „Pokemon Go“ je k dispozícii oficiálne iba v Amerike, Austrálii a na Novom Zélande, no onedlho dorazí aj na GooGle Play. V Európe si budeme musieť ešte chvíľu počkať, no aj tak ide o fenomén, ktorý zrejme nemá obdoby. Hra obsadzuje prvé priečky v sťahovaní a stala sa témou číslo 1. na všetkých sociálnych sieťach či v akomkoľvek médiu.

Horizon33_2016 7 12_14 21 38.png

Hra Pokémon Gobola vytvorená pre mobilné zariadenia s operačným systémom iOS a Anodroid. Hracou plochou je v podstate celý svet a GPS súradnice sú k dispozícii na to, aby určili, kde sa aký pokémon práve nachádza. Nájdeš ich prevažne na známych miestach – pamätníkoch či turisticky atraktívnych miestach. Nezľakni sa, keď sa dozvieš, že ich môžeš taktiež vo veľkej miere nájsť aj v kostoloch či na cintorínoch. Nuž, zábava sa práve začína  :-)

Stále si lámeš hlavu nad tým, prečo sa hra stala v priebehu pár dní tak populárna? Hráči sa môžu pohybovať v reálnom svete a chytať Pokémonov virtuálne – to je jedna z najväčších výhod tejto hry. Fakt, že nemusíš byť zavretý niekde v miestnosti, za štyrmi stenami. Pri tejto hre si môžeš zaobstarať aj tzv. smart náramok, ktorý ťa včas upozorní, ak sa v tvojej blízkosti bude nachádzať nejaký Pokémon.

Horizon33_2016 7 12_14 22 47.png
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom