Pokles nemeckej podnikateľskej dôvery oslabil euro

Peniaze
Foto: Shutterstock

LONDÝN 25. júla (WEBNOVINY) – Euru sa v piatok len s námahou darilo udržať nad osemmesačným minimom voči doláru. Spoločnú európsku menu poškodilo to, že oslabila podnikateľská dôvera v Nemecku. Index dôvery, ktorý zostavuje inštitút Ifo a je ukazovateľom rastu najväčšej ekonomiky eurozóny, klesol už tretí mesiac po sebe.

V reakcii na túto správu euro kleslo až na 1,3440 USD/EUR. Udržalo sa však nad osemmesačným minimom 1,3438 USD/EUR, na ktoré spadlo vo štvrtok.

Kurz dolára oproti jenu sa v porovnaní s predchádzajúcim obchodovacím dňom v podstate nezmenil. V noci zo štvrtka na piatok však americká mena stúpla o viac ako o 0,3 percenta a dostala sa na dvojtýždňové maximum 101,86 JPY/USD. Dôvodom bola správa o tom, že počet nových nezamestnaných v USA klesol na najnižšiu úroveň od začiatku roka.

Na stredoeurópskych devízových trhoch posilnila česká koruna o 0,05 percenta na 27,465 CZK/EUR a poľský zlotý o 0,01 percenta na 4,142 PLN/EUR. Maďarský forint voči euru do 15:27 SELČ oslabil o 0,14 percenta na 308,110 HUF/EUR.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom