Pokračovanie V tieni mafie od Kariku je už v obchodoch

Pištoľ
Foto: flickr.com

BRATISLAVA 19. januára (WEBNOVINY) – Pokračovanie úspešnej knihy slovenského autora Jozefa Kariku s názvom V tieni mafie II Čas dravcov je už dostupné na slovenskom trhu.

Druhá časť románu odkrýva ďalšie šokujúce skutočnosti o praktikách tajných zločineckých organizácií, politickej korupcii, rozkrádaní eurofondov a prostitúcii, ale aj o vzťahoch vplyvných mužov k ženám. „Dvojka je zameraná viac na adrenalínový príbeh a búrlivé vzťahy postáv. Čitateľovi ponúkam nazrieť za fasádu životov mafiánskeho výpalníka, nájomného vraha, prostitútky, vrcholového politika či bosa podsvetia. Keďže časť príbehu sa vracia aj do minulosti, fanúšikovia jednotky tu nájdu takmer všetky obľúbené postavy. Vystupujú tu však aj nové,“ vyjadril sa autor o 232-stranovej knihe, v ktorej krutý boj o moc zasiahne až do najvyšších politických sfér.

Po tom, ako jej hlavný hrdina Michal Harvan chladnokrvne odstránil všetkých nepriateľov aj spojencov, ktorí mu pomohli dostať sa na vrchol zločineckej moci, narazí nakoniec na rovnocenného protivníka. Po krvavej zrážke s nájomným psychopatickým vrahom padne až na samé dno a príde o všetko, čo predtým dosiahol.

Jozef Karika pracoval ako redaktor v televízii. Zameriaval sa najmä na politické a investigatívne reportáže. Je držiteľom Ceny Literárneho fondu za publicistiku a niekoľkých ďalších novinárskych i literárnych ocenení. Na Slovensku a v Čechách mu vyšli knihy Zóny tieňa (2005), Mágia peňazí (2007), Kurz praktickej mágie pre začiatočníkov (2007) a Brány meonu (2009). V USA mu vyšla kniha esejí Liber 767. Poviedky publikoval v literárnom magazíne Rak a v časopise Fantázia. Niektoré jeho texty vyšli v amerických antológiách The Best of Konton a Manifesting Prosperity. Vydavateľský dom Euromedia group v súčasnosti pripravuje aj český preklad prvého dielu V tieni mafie (2010) a na jeseň tohto roka vyjde v Ikare voľné pokračovanie dvojice kníh z prostredia organizovaného zločinu s názvom Nepriateľ štátu.

Karika svojimi textami rád provokuje, pričom neraz balansuje na hrane prijateľnosti. Pre kontroverzné a politicky nekorektné názory zakázali jeho blog na internetových stránkach istého známeho slovenského denníka. Informáciu agentúre SITA poskytla PR manažérka vydavateľstva Ikar Mária Lešková.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jozef Karika