Polášek neuspel vo finále štvorhry Ritro Slovak Open

Polášek

BRATISLAVA 20. novembra (WEBNOVINY) – Slovenský tenista Filip Polášek nepremenil svoje prvé finále na bratislavskom challengeri ATP Ritro Slovak Open (15. – 21. novembra, celková dotácia 150 000 USD, tvrdý povrch Premier Latex-Ite v hale) na víťazstvo. Americko-slovenské duo Travis Parrott, Filip Polášek podľahlo v sobotňajšom finále štvorhry Sibamac aréne Národného tenisového centra britskému páru Colin Fleming, Jamie Murray nasadenému ako tretiemu za 69 minút 2:6, 6:3 a 6:10 v záverečnom zápasovom tajbrejku. Víťazný tandem si rozdelí prémiu 6600 eur a do deblového rebríčka pridá 110 bodov. Zdolaní finalisti berú spolu 3850 eur a 65 bodov. Slovensko sa po roku nedočkalo ďalšieho deblového víťaza na Ritre. Vlani sa z celkového triumfu tešil Igor Zelenay po boku Nemca Philippa Marxa.

Dvadsaťpäťročný zvolenský rodák Polášek (43. v deblovom renkingu ATP) bol na bratislavskom challengeri ATP v semifinále štvorhry v rokoch 2007 a 2008, teraz si postupom do finále utvoril miestne maximum. Polášek má na konte štyri deblové tituly z hlavného okruhu ATP a jeden z nich z Petrohradu 2008 práve po boku Parrotta. Na challengeroch sa celkovo tešil deväťkrát, no desiaty titul v domácom prostredí nepridal.

Štvorhra – finále:

Colin Fleming, Jamie Murray (3-V. Brit.) – Travis Parrott, Filip Polášek (USA/SR) 6:2, 3:6, 10:6 za 69 minút

Hneď v úvode Polášek stratil podanie a keď v závere prvého setu to isté spravil aj Parrott, Angličania vyhrali úvodné dejstvo hladko 6:2. V druhom sete slovenský tenista uhral svoje podanie na úvod a vzápätí po jeho úspešnom nabiehanom voleji zvýšil americko-slovenský pár na 2:0. Náskok brejku si Parrott a Polášek udržali a po ese v podaní slovenského tenistu získali set na 6:3. V rozhodujúcom zápasovom tajbrejku viedli Briti 3:1 aj 6:3 a po Parrottovom zaváhaní na sieti mali mečbal za stavu 9:5. Američan ešte prvý pri svojom servise odvrátil, ale pri vlastnom podaní už disponovaní Briti nezaváhali.