Polášek s Oswaldom ovládli štvorhru na turnaji v Kitzbüheli, súperom oplatili prehru

Filip Polášek
Slovenský tenista Filip Polášek. Foto: archívne, SITA/Jozef Jakubčo.

Slovenský tenista Filip Polášek po boku s Rakúšanom Philippom Oswaldom dotiahli spoločné snaženie na antukovom turnaji ATP v rakúskom Kitzbüheli (dotácia 586 140 eur) až k titulu v dvojhre.

Ako turnajové dvojky v sobotňajšom finále zdolali štvrtú nasadenú belgickú dvojicu Sander Gille, Joran Vliegen za 71 minút 6:4, 6:4.

Úspešný reparát po Gstaade

Slovensko-rakúskemu páru vyšiel reparát za minulotýždňovú finálovú prehru s rovnakými súpermi na turnaji ATP vo švajčiarskom Gstaade.

Sobotňajšie finále v Kitzbüheli poznačil dážď, pre ktorý museli duel v úvode druhého setu na niekoľko desiatok minút prerušiť.

Slovensko-rakúsky pár si počas celého zápasu udržal svoje podanie a v oboch setoch raz prerazil servis súperov – v prvom sete v siedmej hre a v druhom v deviatej.

Bol to výborný zápas pred výbornou kulisou. Hľadisko bolo takmer vypredané, nejaký 6-tisíc ľudí. Hral som s domácim Rakúšanom, diváci nás hnali dopredu a pomohlo nám to. Za stavu 3:3 sme ich brejkli a udržali si servis. V druhom sete po treťom geme prerušili zápas kvôli dažďu, ale nás to nevyviedlo z miery a celý zápas sme boli o trochu lepší. Na servise sme sa netrápili a na druhej strane sme mali viac brejkbalov. Sm rád, že to dopadlo tak, ako to dopadlo,“ povedal Filip Polášek v telefonickom rozhovore pre agentúru SITA.

Tridsaťštyriročný Slovák získal už svoj dvanásty deblový titul na okruhu ATP. Pre Poláška to bola už tretia finálová účasť na hlavnej profesionálnej úrovni v tomto roku, okrem Gstaadu sa do rozhodujúceho súboja o titul dostal aj v tureckej Antalyi.

Posledný úspech v Casablance

Semifinalista nedávneho Wimbledonu pred sobotňajším úspechom v Rakúsku získal zatiaľ posledný titul ešte v roku 2013 v marockej Casablance.

Polášek s Oswaldom za svoje účinkovanie v Kitzbüheli získali 250 bodov do rebríčka štvorhry a finančnú odmenu pre dvojicu vo výške 29 650 eur (pred zdanením).

Filip Polášek ťahá úspešnú sériu od júna, keď postupne triumfoval s Oswaldom na challengeroch v českom Prostějove a francúzskom Lyone, s Chorvátom Ivanom Dodigom bol finalistom podujatia ATP v Antalyi aj semifinalistom grandslamového Wimbledonu, s Oswaldom sa pred týždňom prebojoval do spomenutého finále turnaja ATP vo švajčiarskom Gstaade.

Turnaj v Kitzbüheli

• štvorhra – finále

Philipp Oswald, Filip Polášek (Rak./SR-2) – Sander Gille, Joran Vliegen (Belg.-4) 6:4, 6:4 za 71 minút