Polášek si musí počkať na svoj 15 deblový titul na okruhu ATP, s Dodigom prehrali finále v Antalyi

Filip Polášek, Ivan Dodig
Slovenský tenista Filip Polášek (vľavo) a jeho chorvátsky deblový partner Ivan Dodig. Foto: archívne, SITA/AP.

Slovensko-chorvátskej dvojici Filip Polášek, Ivan Dodig nevyšlo finále na prvom tohtoročnom turnaji ATP. V tureckej Antalyi ako druhý pár „pavúka“ podľahli najvyššie nasadenému chorvátskemu duu Nikola Mektič, Mate Pavič za 69 minút 2:6, 4:6. Zdolaní finalisti dovedna trikrát stratili svoje podanie a ani raz nezískali servis súperov.

Tridsaťpäťročný Polášek si na svoj 15 deblový titul na hlavnom tenisovom okruhu musí počkať, v 31. finálovom súboji naň nedosiahol. Spolu s Dodigom si Polášek zahral už piate finále na okruhu ATP, doteraz spolu uspeli len dvakrát. Rovnaká dvojica sa v Antalyi dostala do finále aj v júni 2019, no ani vtedy sa z titulu vo štvorhre netešila. Vtedy sa hralo v Turecku na tráve, teraz na tvrdom povrchu.

Polášek s Dodigom sú v deblovom rebríčku ATP bok po boku v druhej desiatke – Chorvátovi patrí 16. miesto a Slovákov 17. pozícia. Prvou vážnejšou skúškou pre slovensko-chorvátsky pár bude od 8. februára štart na Australian Open v Melbourne, v „pavúku“ štvorhry mužov budú nasadené deviatky. Vlani sa na tomto turnaji dostali do semifinále.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Filip PolášekIvan Dodig