Poliaci chcú Ukrajine predávať zbrane, majú zaujímavý tovar

Zbrane
Foto: SITA/AP

VARŠAVA 22. septembra (WEBNOVINY) – Poľsko je pripravené predávať zbrane Ukrajine, ak o to bude mať záujem. V pondelok to povedal poľský minister obrany Tomasz Siemoniak, podľa ktorého poľský zbrojársky priemysel už prejavil záujem o takýto obchod. „Je tu niekoľko produktov, ktoré by mohli byť zaujímavé pre Ukrajinu,“ vyhlásil.

Viac o napätej situácii na Ukrajine sa dočítate

—-> TU.

Niektoré členské krajiny Severoatlantickej aliancie už začali dodávať Ukrajine zbrane, ktoré majú Kyjevu pomôcť v boji proti proruským povstalcom. NATO ako organizácia síce zbrane Ukrajine neposkytne, no jednotlivé členské krajiny tak môžu urobiť.

Severoatlantická aliancia prisľúbila Ukrajine konkrétnu pomoc zameranú na zlepšenie bezpečnosti krajiny. Ide o pomoc v oblasti kybernetickej bezpečnosti, logistike, pri reforme obranného sektoru ale aj pri liečbe zranených v súčasnom konflikte.

USA pred pár dňami oznámili novú pomoc ukrajinskej armáde v hodnote 46 miliónov dolárov (36 miliónov eur), ktorej súčasťou je špeciálny radar, vozidlá, člny, ochranné odevy či ťažké zariadenia pre ženistov. Ukrajinský prezident Petro Porošenko opakovane vyhlásil, že Ukrajinci „potrebujú viac vojenského vybavenia, a to smrtiaceho i nesmrtiaceho“.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Petro Porošenko
Firmy a inštitúcie NATO Organizácia Severoatlantickej zmluvy