Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Diaľnica, auto, cesta, vodič
Foto: Ilustračné foto SITA/Michal Burza
27. marca 2014 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia()

Policajná streľba na D2, inšpekcia vraj zničila videozáznam

BRATISLAVA 27. marca (WEBNOVINY) – Opoziční poslanci zvolávajú rokovanie brannobezpečnostného výboru a zároveň podávajú trestné oznámenie pre prípad vyšetrovania policajtov, ktorí strieľali na auto so štyrmi študentmi.

Opozícia podozrieva inšpekciu

Ako povedal vo štvrtok na tlačovej besede podpredseda SaS Ľubomír Galko, je vážne podozrenie, že inšpekcia ministerstva vnútra zmarila vyšetrovanie tejto kauzy. Podľa neho existujú podozrenia zo zneužitia právomocí verejného činiteľa a z krivej výpovede policajtky pri vyšetrovaní streľby. Upozornil tiež, že mal byť zlikvidovaný videozáznam z akcie, ktorý bol proti policajtom. „Inšpekcia dala zlikvidovať videozáznam, čo je neospravedlniteľné,“ vyhlásil.

Opoziční poslanci chcú, aby situáciu na výbore vysvetľoval minister vnútra Robert Kaliňák a policajný prezident Tibor Gašpar. Podľa predsedu poslaneckého klubu OĽaNO Richarda Vašečku ľudia nemajú k polícii dôveru práve pre takéto prípady. „Rokovanie brannobezpečnostného výboru má zabrániť takýmto veciam do budúcnosti,“ povedal.

Ak o zvolanie rokovania výboru požiada tretina jeho členov, predseda výboru je povinný jeho rokovanie zvolať do siedmich dní. O priebehu vyšetrovania streľby na študentov v stredu informovala Televízia Joj. Policajti vtedy strieľali na auto plné študentov, ktoré v minulosti patrilo vrahovi.

Záznam vraj hovorí čosi iné než policajt

Televízia Joj uviedla, že zasahujúci policajt pri výpovedi tvrdil, že pravou rukou mieril na auto študentov a ľavou zastavoval ostatné vozidlá. Avšak podľa televízie existuje prepis videozáznamu, ktorý dokazuje, že ľavou rukou dával pokyn, aby autá pokračovali v jazde, a tou istou rukou kýval práve na študenta, aby s autom cúvol. Výpoveď a dôkazy sa teda podľa televízie rozchádzajú.

Vodič auta nevedel, že policajt zastavuje práve jeho. Všetky ostatné autá totiž v jazde pokračovali. Policajt však vo svojej výpovedi tvrdí, že šofér dokonca otvoril dvere a videl, že policajt naňho mieri. Podľa televízie v slovnom prepise videozáznamu sa nič také neuvádza.

Podľa Televízie Joj policajti z prezídia pri vyšetrovaní zvolili netradičný spôsob, pretože osobne vycestovali na Záhorie, aby zobrali spis týkajúci sa odobratia vodičského preukazu šoféra auta. Následne ho odniesli do Senca, kde ho však nikto nezaevidoval. Získali tým čas, minimálne dva týždne. Následne prišla inšpekcia, ktorá zo spisu vybrala 18 strán. Okrem iného aj videozáznam. Použila ho pre svoje potreby a potom vrátila. Nie však do Senca, ale na Krajské riaditeľstvo v Bratislave, kde videozáznam komisionálne zničili. Najdôležitejší a najobjektívnejší dôkaz sa tak podľa televízie vyparil.

Odporúčané články

Kamery u policajtov, inšpekcia tvrdí, že nešlo o trestný čin Streľba polície na D2 bola v poriadku, tvrdí ministerstvo

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...