Policajný prezident Milan Lučanský končí vo funkcii

LUČANSKÝ: Vyjadrenie k odstúpeniu z funkcie
Prezident Policajného zboru Milan Lučanský. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel
  • aktualizované 31. augusta 15:36

Milan Lučanský končí vo funkcii Prezidenta Policajného zboru. Pre agentúru SITA to potvrdila hovorkyňa Prezídia PZ Denisa Bárdyová. „Dnes, 31.augusta, končí generál Milan Lučanský vo funkcii prezidenta Policajného zboru a zároveň je to jeho posledný deň v služobnom pomere,” uviedla.

Minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) sa Lučanskému poďakoval za 30 rokov jeho služby v policajnom zbore. „Napriek tomu, že sa v niektorých otázkach názorovo rozchádzame, myslím si, že urobil aj veľa dobrej práce, za ktorú mu ďakujem nielen ako minister, ale aj ako občan Slovenskej republiky. Prajem mu všetko dobré do jeho ďalšieho života a hlavne pevné zdravie,“ napísal vo svojom profile na sociálnej sieti Mikulec.

Lučanský koncom júna oznámil, že k 31. augustu končí službu v Policajnom zbore SR. Podľa jeho slov sa mu totiž nepáči politizácia polície a tiež obmedzenie niektorých kompetencií.

Na margo súčasného ministra vnútra Romana Mikulca (OĽaNO) sa vyjadril, že ako človeka si ho váži, no minister však „nie celkom rozumie” fungovaniu polície. Minister vnútra na to reagoval s tým, že hoci niektoré názory mali s Lučanským rovnaké, v iných sa rozchádzali. Meno Lučanského nástupcu šéf rezortu vnútra zatiaľ neprezradil.

Lučanský ešte v lete uviedol, že by teoreticky v službe ostal dlhšie v prípade nepriaznivej situácie s pandémiou COVID-19.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Milan LučanskýRoman Mikulec
Firmy a inštitúcie Policajný zbor SR