Policajt čelí obvineniu z predaja marihuany a extázy, obchodoval prevažne v Nitrianskom kraji

Zatknutie, policajt
Inšpekcia obvinila policajta pre predaj marihuany a extázy. Foto: ilustračné, Gettyimages

Obvineniu z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovanie s nimi čelí 35-ročný Tomáš, ktorý je príslušníkom Policajného zboru.

Ako ďalej informovalo ministerstvo vnútra, policajt sa k drogovej trestnej činnosti priznal a momentálne je stíhaný väzobne.

Zásoboval priateľov a známych

Podľa zistení Úradu inšpekčnej služby MV SR (ÚIS) drogy obvinený nakupoval a následne predával úzkemu okruhu priateľov a známych, prevažne v obci nitrianskeho okresu. Dialo sa tak v období dvoch až troch rokov. Sám obvinený bol podľa vlastných slov len príležitostným užívateľom drog.

„Niekoľko týždňov príslušníci ÚIS dokumentovali a zbierali dôkazy v prípade, ktorý zistili na základe vlastnej operatívno-pátracej činnosti. Až po dôslednom zadokumentovaní všetkých skutočností urobili v piatok 4. júna na základe príkazu súdu niekoľko domových prehliadok, prehliadok pozemkov a iných priestorov,“ informovalo ministerstvo vnútra.

Viac ako 200 dávok drog

Pri prehliadkach príslušníci inšpekcie zaistili viac ako 150 kusov ružových tabliet a takmer 60 gramov zelenej sušiny.

„Medzi zaistenými vecami bola aj digitálna váha, plastové vrecká, predmety slúžiace na konzumáciu drog a niekoľko tisíc eur,“ uvádza rezort vnútra s tým, že podľa predbežného vyjadrenia Kriminalistického a expertízneho útvaru Policajného zboru ide v jednom prípade o minimálne 120 bežných jednotlivých dávok marihuany a minimálne o 151 jednotlivých dávok drogy známej ako extáza.

V prípade preukázania viny hrozí obvinenému policajtovi 10 až 15 ročný trest odňatia slobody.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Policajný zbor SRÚrad inšpekčnej služby