Policajt mimo služby neváhal a chytil zlodeja

Policia
Foto: SITA/Viktor Zamborský

BRATISLAVA/ NITRA 11. septembra (WEBNOVINY) – Ako skutočný strážca poriadku a zákona sa prejavil jeden z policajtov z Nitry.

V utorok večer okolo pol deviatej, v čase svojho pracovného voľna, policajt nakupoval v jednom z nitrianskych obchodných centier.

Keď sa strhol krik, že v obchode je zlodej, ktorý ukradol kabelku, policajt z pohotovostnej motorizovanej jednotky neváhal a okamžite sa rozbehol za podozrivým mužom.

„Počas toho, ako za ním utekal, opakovane použil výzvu: V mene zákona stoj, polícia! Ten však na výzvu nereagoval a dokonca aj ľudia v obchode utekajúcemu mužovi ustupovali z cesty,“ informovala ďalej agentúru SITA nitrianska policajná hovorkyňa Božena Bruchterová.

Skôr ako podozrivý muž stihol z nákupného centra vybehnúť, policajt ho zadržal a informoval operačného dôstojníka, ktorý vyslal na miesto hliadku. Keďže muž pri sebe nemal doklady, predviedli ho na políciu, aby zistili jeho totožnosť.

Kabelku, ktorú 35-ročný Nitran ukradol, policajti vrátili do butiku. „Spokojná predavačka to vrátením tovaru považovala za vybavené a na zlodeja nepodala ani oznámenie,“ dodala Božena Bruchterová s tým, že prípad polícia rieši ako priestupok proti majetku.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom