Policajt nepokutoval vodičku, kúpil jej podsedák pre dcéru

Policajt nepokutoval vodičku, kúpil jej podsedák pre dcéru
Foto: Ilustračné foto, thinkstock.com

Dopravný policajt z amerického Michiganu, ktorý zastavil nezodpovednú vodičku za nevhodné pripútanie dieťaťa v aute, usúdil, že pokuta nebezpečnú situáciu nevyrieši. Matke ju preto nielenže odpustil, ale jej päťročnej dcére išiel na vlastné náklady kúpiť podsedák do auta. Svojským riešením situácie si získal celú krajinu.

Policajt nepokutoval vodičku, kúpil jej podsedák pre dcéru
Foto: www.7online.com

Emmet Hall počas piatkovej služby odstavil auto, v ktorom matka viezla svoju päťročnú dcéru bez bezpečnostnej autosedačky a podsedáku. Vodička Alexis DeLorenzo policajtovi vysvetlila, že sa topí v dlhoch a hoci zákony pozná, ochranný podsedák si v momentálnej situácii nemôže dovoliť kúpiť.

„Pokuta by situáciu nevyriešila. Mohlo ju však vyriešiť dieťa usadené v podsedáku tak, ako to predpisuje zákon,“ uviedol mladý Američan.

Policajt vodičke následne povedal, aby zastala pred neďalekým supermarketom, kde kúpil podsedák do auta pre malú školáčku. „Ocitol som sa v situácii, kedy som mohol pomôcť. Bolo to najlepšie investovaných 50 dolárov, aké som kedy minul,“ vysvetlil Hall.

Príjemne prekvapená vodička priznala, že štedrosť policajta ju dojala. „Policajt, ktorý mi mohol dať pokutu a dostať ma do ešte väčších problémov, dobrosrdečne a z vlastného vrecka pre moju rodinu radšej urobil niečo, na čo nikdy nezabudnem. Zmenilo mi to život,“ dodala vodička.

www.fox17online.com

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom