Policajti NAKA si posvietili na korupciu, zadržali riaditeľa popradskej nemocnice

NAKA Národná kriminálna agentúra
Foto: ilustračné, SITA/Polícia SR.
  • aktualizované 28. januára 17:14

Národná kriminálna agentúra (NAKA) v utorok pri zásahu v popradskej štátnej nemocnici zadržala jej riaditeľa Petra Petruša. Potvrdil to v utorok dopoludnia premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) počas tlačovej konferencie.

„Ja som spokojný. Ak bol tento pán obvinený a sú dôkazy, že páchal pravdepodobne nejakú majetkovú trestnú činnosť, tak nič iné predstavitelia Národnej kriminálnej agentúry nemohli spraviť,“ povedal premiér, ktorý je zároveň zastupujúcim ministrom zdravotníctva.

Premiér víta rozhodnutie NAKA

Pellegrini nemá detaily, o aký typ trestnej činnosti ide. Pravdepodobne by nemala súvisieť s chodom samotného zdravotníckeho zariadenia, tvrdí.

Premiér sa o zásahu, pri ktorom NAKA zadržala riaditeľa nemocnice v Poprade, dozvedel ráno. „Pravdepodobne bol zapletený do iných aktivít mimo nemocnice. Nedržím nad nikým ochrannú ruku a teraz, ako zastupujúci minister zdravotníctva, vítam rozhodnutie NAKA,“ uzavrel Pellegrini, ktorý podľa vlastných slov plne rešpektuje rozhodnutie orgánov činných v trestnom konaní.

Hovorkyňa popradskej nemocnice Sylvia Galajda pre agentúru SITA uviedla, že zatiaľ nemá k danému prípadu žiadne informácie.

Nemocnica Poprad poskytuje zdravotnú starostlivosť v plnom rozsahu a bez obmedzení. Nemocnica Poprad je obchodnou spoločnosťou a jej aj viazaná obchodným tajomstvom a nedisponuje súhlasom 100-percentného akcionára s poskytovaním informácií,“ reagovala hovorkyňa.

Zásah aj na západnom Slovensku

Peter Petruš pochádza z Bardejova, generálnym riaditeľom Nemocnice Poprad je päť rokov. V minulosti pôsobil ako riaditeľ nemocnice vo Svidníku. Petruš je zároveň poslancom mestského zastupiteľstva v Bardejove, kde kandidoval ako nezávislý kandidát.

NAKA v utorok zasahovala aj na na ďalších miestach na území Slovenska v súvislosti s korupčnou trestnou činnosťou, informovala o tom na sociálnej sieti. Rovnako zasahuje aj na viacerých miestach západného Slovenska, ide o akciu „Šporiteľňa“ v súvislosti s korupciou a majetkovou trestnou činnosťou.

„Aktuálne vykonávame domové prehliadky, prehliadky iných priestorov a pozemkov za účelom zaistenia vecí dôležitých pre trestné konanie. Zadržali sme osemnásť osôb, s ktorými vyšetrovateľ vykonáva potrebné procesné úkony,“ uviedla polícia s tým, že viac informácií poskytne, keď to procesná situácia dovolí.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter PellegriniPeter PetrušSylvia Galajda
Firmy a inštitúcie NAKA Národná kriminálna agentúraNemocnica Poprad