Policajti obsadili štadión v Dúbravke, príšiel aj kúzelník

Policia and den_policie
Príslušníci policajného zboru SR počas Dňa polície 2012 v priestoroch štadióna Športového klubu polície v bratislavskej Dúbravke. Foto: SITA/Marián Peiger

BRATISLAVA 29. septembra (WEBNOVINY) – Štadión ŠKP na ulici M. Sch. Trnavského v bratislavskej Dúbravke v sobotu obsadili policajti. O 10:00 tu odštartoval Deň polície 2012, akcia potrvá do 17:00.

Návštevníci si budú môcť zblízka obzrieť prácu kriminalisticko-expertízneho ústavu, lákadlom má byť aj zásah príslušníkov pohotovostného policajného útvaru.

Predvedú sa psovodi so služobnými psami či jazdná polícia. Nad hlavami prítomných sa bude vznášať policajný vrtuľník, pristavený bude aj obrnený transportér.

Návštevníci uvidia aj prácu hasičského a záchranného zboru, či ukážky práce Červeného kríža. Ako agentúru SITA informoval bratislavský policajný hovorca František Peczár, ľudia si budú môcť vyskúšať, ako sa sedí v policajnom aute, či na motocykli, rozličné zbrane, vysielačky a ďalšia špeciálna policajná a hasičská technika určite nezlákajú iba malých zvedavcov. Pripravená je aj ukážka simulátora nárazu.

Policajný deň otvorí hudba ministerstva vnútra, o zábavu sa postará skupina Desmod. Moderovanú akciu spestria aj mažoretky Tina Bratislava, vystúpi klub tradičného aikido Kurilla. Počas celého dňa sú pripravené mnohé atrakcie a súťaže pre deti, ale aj pre dospelých. K dispozícii bude detské dopravné ihrisko a príde aj kúzelník.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie PZ Policajný zbor SR