Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Robert Fico, Robert Kaliňák
Minister vnútra Robert Kaliňák, premiér Robert Fico a viceprezident PZ Ľubomír Ábel počas cvičenia Bariéra - príprava policajtov na postavenie navádzacích bariér v prípade krízovej situácie v súvislosti s migračnou vlnou. Bratislava, 24. február 2016. Foto: SITA/Marko Erd
24. februára 2016 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia()

Policajti otestovali mobilné bariéry na ochranu hraníc

BRATISLAVA 24. februára (WebNoviny.sk) – Polícia v stredu v spolupráci s Hasičským a záchranným zborom otestovala v rámci cvičenia Bariéra mobilné bariéry slúžiace na zastavenie prípadných náporov nelegálnych migrantov.

“Ide o mobilné bariéry, ktoré sme schopní vytvoriť na ktoromkoľvek úseku štátnej hranice,” informovali novinárov na brífingu v blízkosti bratislavskej mestskej časti Rusovce zástupcovia policajného zboru. Podľa polície bariéry slúžia na usmerňovanie, prípadne aj zastavenie väčšieho počtu osôb, ktoré by mali v úmysle nelegálne prekročiť slovenské hranice.

V uplynulom roku podľa policajných štatistík zachytili naše orgány 2535 osôb bez legálneho práva na pobyt na našom území.

“Ministerstvo vnútra muselo pripraviť opatrenia pre prípad, že sa migranti, ktorí ostanú stáť na slovinsko-rakúskej hranici, budú presúvať na sever cez Maďarsko a následne cez Slovensko a Českú republiku do Nemecka,” povedal po ukončení cvičenia predseda vlády Robert Fico.

Podľa neho je len otázkou času, kedy sa migračné toky môžu obrátiť smerom na Slovensko. Európska únia podľa premiéra nezvláda ochranu schengenských hraníc, preto museli jednotlivé štáty pristúpiť k bezprecedentným opatreniam. “Nechceme zažiť situácie na Slovensku, aké sme videli v iných krajinách,” dodal premiér.

Odporúčané články

Väčšinu útočníkov zo Silvestra v Kolíne asi nikdy nechytia Do Európy sa tento rok priplavilo už 110 000 utečencov

Témy

Diskusia

qwer Rybar ten vas vodca bojuje za seba aby mohol ako spravny socialny demokrat karpetskeho typu nosit hodinky za niekolko desattisic € a nie za SR. Povedz mu nech prestane klamat a nech sa postavi k svojim slubom ako chlap.V roku... premýšľaj boľševík bezmozgový možno ti tie boľševícke sračky v tvojej lebeni pomôžu nájsť odpoveď na tvoju otázku. ŠŤASTIE PRAJE AJ ĽUĎOM V KRAJINÁCH, KDE MAJÚ BEZCHYBNÉ ZDRAVOTNÍCTVO, ŠKOLSTVO, SOCIÁLNU STAROSTLIVOSŤ, KDE BEZCHYBNE FUNGUJE POLÍCIA A SÚDY - NO BOHUŽIAĽ OBYVATELIA SLOVENSKA SA TÝM NEMÔŽU POCHVALIŤ - JEDINE, ŽE BUDÚ MAŤ NA ROVINE PLOT. A ZASA SA NEJAKÉ EURAČIKY ULEJÚ BOKOM. SLABODUCHÝ BOLŠEVICKÝ POCHLEBOVAČ A HRANICE, KTORÉ TVORIA LESY AKO BOLŠEVIK BUDE CHRÁNIŤ???? BOLŠEVIK DO ČOHO ZABRDNE JE TO SAMÝ PODVOD. V ARABSKÝCH EMIRÁTOCH SÍDLI SPOLOČNOSŤ RKN GLOBAL, KTORÁ NA SLOVENSKU ZALOŽILA ESEROČKU RKN GLOBAL EUROPEN. S TOUTO FIRMOU BOLŠEVIK V SOBOTU PODPÍSAL INVESTIČNÉ MEMORANDUM A PRISĽÚBIL ŠTÁTNU POMOC 20 MIL.Eur NA VYBUDOVANIE ZÁVODU V B.BYSTRICI....
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...