Policajti prehľadávali porast pri Veľkej Mači, kde zabili novinára Kuciaka a jeho snúbenicu

Veľká Mača
Desiatky policajtov prehľadávali dnes dopoludnia lesný porast na okraji obce Veľká Mača, kde pred viac ako mesiacom zatiaľ neznámy páchateľ úkladným spôsobom zavraždil novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú. Mačianský háj prehľadávali aj so služobnými psami. Základňu si dnes policajti urobili na miestnom futbalovom štadióne, kde prišli dvoma autobusmi a viacerými služobnými autami. Veľká Mača, 27. marec 2018. Foto: SITA/Pavol Machovič.

VEĽKÁ MAČA 27. marca (WebNoviny.sk) – Desiatky policajtov prehľadávali v utorok dopoludnia lesný porast na okraji obce Veľká Mača, kde pred viac ako mesiacom zatiaľ neznámy páchateľ úkladným spôsobom zavraždil novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú. Mačianský háj prehľadávali aj so služobnými psami.

Základňu si policajti urobili na miestnom futbalovom štadióne, kde prišli dvoma autobusmi a viacerými služobnými autami. Priamo na mieste o tom, čo konkrétne hľadajú, odmietli policajti hovoriť s vysvetlením, že nie sú kompetentní informovať médiá. Agentúra SITA v tejto súvislosti oslovila Prezídium Policajného zboru SR.

Reportéra portálu aktuality.sk Jána Kuciaka a jeho snúbenicu zastrelili v rodinnom dome vo Veľkej Mači v okrese Galanta 21. februára z krátkej guľovej zbrane kalibru 9 milimetrov. Úkladná vražda investigatívneho novinára podľa policajného prezidenta Tibora Gašpara pravdepodobne súvisí s jeho prácou.

Doteraz vyšetrovatelia vykonali v tejto veci takmer 200 výsluchov svedkov, podľa prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry bol zadokumentovaný pohyb pravdepodobného páchateľa a zistené aj ďalšie skutočnosti, ktoré však prokuratúra zatiaľ nemôže prezentovať.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján Kuciak