Policajti si posvietia na neresti vo vlakoch

Pes, polícia
Foto: Ilustračné foto SITA/Martin Havran

BRATISLAVA 9. októbra (WEBNOVINY) – Hlavne na dodržiavanie bezpečnostných predpisov a odhaľovanie trestnej činnosti je zameraná dvadsaťštyrihodinová medzinárodná policajná akcia v obvode železničných dráh Modrá 24.

Odštartovala v stredu ráno. Zapojení sú do nej nielen príslušníci železničnej polície, ale aj poriadkovej, dopravnej, hraničnej a cudzineckej polície.

Keďže na staniciach a vo vlakoch najčastejšie dochádza k majetkovým priestupkom, cieľom akcie je hlavne prevencia.

Policajti preto budú upozorňovať cestujúcich vo vlakoch, aby si dávali pozor na osobné veci a nespúšťali ich z dohľadu, informovala hovorkyňa Prezídia PZ Denisa Baloghová.

Kontrolovať budú aj podozrivých ľudí, ktorí nastupujú do vlaku a odložené batožiny. Pomáhať im budú služobné psy vycvičené na vyhľadávanie drog.

Pri poslednej takejto akcii policajti skontrolovali 379 vlakov, 575 osôb a viac ako 130 priecestí. Zistili takmer 380 priestupkov. Cestujúci často nerešpektujú zákaz fajčenia a znečisťujú vozne. Najčastejšími priestupkami na priecestiach bolo prechádzanie na červenú a rýchla jazda.

Celoeurópska akcia má názov podľa farby železníc, ktorou je modrá. Úlohy v rámci akcie plnia aj ostatné členské krajiny RAILPOL v celej Európe. RAILPOL je medzinárodná organizácia združujúca ozbrojené bezpečnostné zbory pôsobiace v obvode železničných dráh.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ŽSR Železnice Slovenskej republiky