Policajti šokovali muža, doniesli mu domov jeho nohu

Noha
Foto: Thinkstock

CORAL GABLES 11. mája (WEBNOVINY) – Pacient v USA žaluje nemocnicu po tom, ako mu polícia domov priniesla jeho amputovanú končatinu. Kuriózny incident, ktorý zalarmoval aj detektívov, bude mať dohru na súde vo Floride.

Nemocnica
Foto: ilustračné, Thinkstock

John Timiriasieff absolvoval v nemocnici Doctors Hospital operáciu, pri ktorej mu amputovali pravú nohu. O mesiac neskôr mu doma na dvere zaklopali policajti, ktorí ho prišli vypočúvať. So sebou priniesli aj končatinu s menovkou, ktorú objavili v smetnom koši. Podozrenie z vraždy malo v konečnom dôsledku úplne iné vysvetlenie.

Nemocnica mala po operácii mužovu nohu podľa pravidiel spopolniť, končatinu však hodila do bežného odpadu. Tam ju našla aj polícia – aj s menom muža, ktorého ihneď vypátrala.

Timiriasieff žiadal nemocnicu o vysvetlenie, tá ho však najprv ignorovala, a tak sa prípad rozhodol riešiť súdnou cestou.

„Nemocnica nám následne povedala, že nám nevie vysvetliť, prečo a ako k prípadu prišlo,“ uviedol pre denník Miami Herald pacientov právnik Clay Roberts. Hovorca neskôr dodal, že nemocnica už podnikla ďalšie kroky, aby „do budúcna zabránila podobným situáciám“. Termín súdneho pojednávania zatiaľ nie je známy.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom