Policajti strieľali na Mazdu, vodič Jakub odmietal zastaviť

Polícia
Foto: ilustračné, www.facebook.com

BRATISLAVA 13. októbra (WebNoviny.sk) – Policajti počas štvrtkovej naháňačky strieľali po vozidle, ktorého vodič odmietal zastaviť. Šoféra zadržali, nikto nebol zranený.

Tridsaťdvaročný vodič mal zakázané jazdiť a po vozidle bolo vyhlásené pátranie. Mazdu s rakúskymi značkami, ktorá išla z jednej strany na druhú, zbadali policajti ešte vo Veľkých Levároch v okrese Malacky.

Najprv padli varovné výstrely

Ako agentúru SITA informovala bratislavská policajná hovorkyňa Veronika Slamková, keď chceli vodiča zastaviť, začal unikať.

Auto prenasledovali a vodiča za použitia svetelných a zvukových znamení vyzývali, aby zastavil. Ten však unikal ďalej a nebezpečnou jazdou ohrozoval ostatných účastníkov cestnej premávky.

Keď opustili zastavanú časť obce, policajti vystrelili varovné výstrely a keď nereagoval, vystrelili do spodnej časti vozidla. Vodič stále vo vysokej rýchlosti unikal po cyklotrase smerom do obce Moravský Svätý Ján.

Zakázané šoférovať mal do júla 2018

Nakoniec s autom zišiel z cesty a narazil do kopca zeminy. Policajti ho museli spacifikovať a dostal putá. Privolali aj záchranku, pretože sa sťažoval na problémy s dýchaním. Záchranári ho previezli do nemocnice v Malackách, odmietol však vyšetrenie, či nie je pod vplyvom návykovej látky.

Následne ho eskortovali na policajné oddelenie, kde sa podrobil dychovej skúške. Alkohol mu nezistili. Lustráciou v policajných evidenciách zistili, že Jakub R. má do júla 2018 zakázané jazdiť a a zároveň po vozidle bolo vyhlásené pátranie.

Obvinili ho z marenia výkonu úradného rozhodnutia a ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Skončil v cele. Hrozia mu až dva roky za mrežami. Ďalšie okolnosti prípadu polícia vyšetruje.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie PZ Policajný zbor SR