Policajti v Londýne zastrelili muža, ktorý pobodal troch ľudí (video)

útok, Londýn
Zásah polície v štvrti Streatham na juhu Londýna, kde zastrelili muža, ktorý pobodal dvoch ľudí. Londýn, 2. február 2020. Foto: Jack Odell via AP.
  • aktualizované 2. februára 21:39

Muž opásaný falošnými výbušninami pobodal v nedeľu v Londýne troch ľudí, než ho polícia zastrelila. Jedna osoba sa nachádza v nemocnici so život ohrozujúcimi zraneniami, dve ďalšie majú menej vážne zranenia.

Prípad riešia ako teroristický útok

Útok sa odohral v štvrti Streatham na juhu Londýna okolo 14:00 miestneho času. Svedkovia informovali, že videli muža s mačetou, ako ho prenasledujú policajti a počuli tri výstrely.

Vyšetrovatelia zatiaľ žiadne detaily o útočníkovi neposkytli, uviedli však, že prípad riešia ako teroristický útok. Predpokladajú, že konanie páchateľa súvisí s islamským extrémizmom.

“Okolnosti zisťujeme, prípad vyšetrujeme ako teroristický čin,“ uviedla polícia.

Johnson ocenil prácu polície a záchranárov

Ľudí zároveň upozornila, aby sa oblasti dočasne vyhli. Na miesto dorazili početné sanitky a policajné autá, nad nimi krúžili vrtuľníky. Podrobnosti zatiaľ nie sú známe, polícia prehľadáva byt páchateľa.

Premiér Boris Johnson ocenil prácu polície a záchranárov počas zásahu. Starosta Londýna Sadiq Khan zas vyzval obyvateľov na jednotu.

“Teroristi sa nás snažia rozdeliť a zničiť náš štýl života. Tu v Londýne im nikdy nedovolíme uspieť,“ vyhlásil.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom