Policajtom a hasičom stúpnu platy, získajú aj dlhšie dovolenky a stravné lístky

Hasiči, tunel
Foto: ilustračné, SITA/Radoslav Maťaš

BRATISLAVA 17. decembra (WebNoviny.sk) – Ministerka vnútra Denisa Saková a generálny tajomník služobného úradu Ministerstva vnútra SR Ondrej Varačka v pondelok podpísali kolektívne zmluvy na roky 2019 až 2020 pre všetky skupiny zamestnancov rezortu vnútra, teda policajtov, hasičov, horských záchranárov, civilných štátnych zamestnancov i civilných zamestnancov vykonávajúcich práce vo verejnom záujme.

Ako ďalej agentúru SITA informoval tlačový odbor rezortu vnútra, kolektívne zmluvy sú výsledkom rokovaní so zástupcami jednotlivých odborových zväzov.

Okrem zvýšenia platov o 10 percent od januára 2019 a v rovnakej výške aj od januára 2020 sa ministerstvo vnútra dohodlo s odborármi na navýšení dovolenky zamestnancov o jeden týždeň nad rámec Zákonníka práce. Od apríla 2019 budú zamestnanci ministerstva vnútra dostávať stravné poukážky v hodnote štyroch eur na deň,“ uvádza rezort.

Kolektívne zmluvy podľa ministerstva upravujú aj tvorbu sociálneho fondu. V budúcom roku bude príspevok predstavovať 1,1 percenta pre všetky skupiny zamestnancov. „Súčasťou kolektívnych zmlúv je okrem iného zavedenie pružného pracovného času na pracoviskách, kde o to požiada odborová organizácia a prevádzkové podmienky to umožnia,“ dodalo ministerstvo.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Denisa Saková
Firmy a inštitúcie MV Ministerstvo vnútra SR