Polícia chytila Mongola, vo vlaku prevážal päť kíl marihuany

Drogy
Foto: SITA/KR PZ Bratislava

BRATISLAVA 27. septembra (WEBNOVINY) – Takmer päť kilogramov marihuany prevážal vo vlaku 21-ročný Mongol s trvalým pobytom v Maďarsku. Drogu u neho našli počas kontroly príslušníci kriminálneho úradu finančnej správy.

Muž cestoval 25. septembra vlakom smerujúcim z Berlína do Budapešti, zadržali ho asi o 6:50 na hlavnej stanici v Bratislave.

„Mal pri sebe v turistickom vaku tri čierne plastové zatavené vrecia,“ spresnil bratislavský policajný hovorca František Peczár.

Podľa predbežného vyjadrenia kriminalisticko-expertízneho ústavu sa vo vreciach nachádzalo viac ako 4800 gramov konope, čo zodpovedá približne 9 700 jednorazovým dávkam drogy v celkovej hodnote najmenej 29 100 eur.

Cudzinca obvinil policajný vyšetrovateľ z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Podľa doterajších zistení polície muž údajne získal drogy v Českej republike.

Drogy
Foto: SITA/KR PZ Bratislava

Mal ich previezť do Maďarska, kde by za prepravu dostal finančnú odmenu. Obvineného umiestili do cely policajného zaistenia, vyšetrovateľ spracoval podnet k návrhu na jeho väzobné stíhanie.

Drogy
Foto: SITA/KR PZ Bratislava

Obvinenému za tento skutok hrozí podľa Trestného zákona trest odňatia slobody na 15 až 20 rokov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom