Polícia môže zasiahnuť proti ruským motorkárom z klubu Noční vlci, priestupky však nezaznamenali

Noční vlci
Skupinu ruských motorkárov do Poľska nepustili na základe podozrenia z členstva v extrémistickej organizácii. Foto: archívne, SITA/AP

BRATISLAVA 19. júla (WebNoviny.sk) – Situáciu v súvislosti s údajnou základňou ruského motorkárskeho klubu Noční vlci v Dolnej Krupej polícia monitoruje a v prípade akéhokoľvek podozrenia na protiprávnu činnosť okamžite zasiahne.

Ako ďalej uvádza Policajný zbor SR na sociálnej sieti, v jeho záujme ako aj v záujme ďalších bezpečnostných zložiek je bezpečnosť občanov, preto neustále venujú pozornosť aj tomuto klubu a objektu, no doposiaľ nezaznamenali žiadne protiprávne konanie, žiaden priestupok, ani trestný čin.

Technika nie je streľbyschopná

„Čo sa týka techniky v objekte, ide o historické exponáty, expozícia v tomto objekte je plánovaná už na jeseň tohto roka a má byť sprístupnená verejnosti. Časť techniky je tiež majetkom občianskeho združenia, ktoré je členom Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR a podľa zákona o ochrane pred požiarmi plní úlohy obecnej hasičskej jednotky. Pre úplnosť, združenie sa vo svojej činnosti, okrem iného, venuje aj prestavbe starej vojenskej techniky na funkčné hasičské vybavenie súvisiace napríklad s transportom záchranných zložiek pri mimoriadnych udalostiach,“ uvádza polícia s tým, že technika nie je streľbyschopná.

„Objavili sa tiež špekulácie, že sa má v objekte nachádzať strelnica. Polícia však previerkou v objekte zistila, že sa tam žiadna strelnica nenachádza,“ dodáva Policajný zbor.

Podľa medializovaných informácií si ruský motorkársky klub Noční vlci zriadil základňu v obci Dolná Krupá pri Trnave. Niektoré médiá zároveň priniesli letecké zábery vojenskej techniky, ktorá sa nachádza v areáli.

Známy ruským nacionalizmom

Šéf klubu Aleksandr Zaldostanov, známy ako Chirurg, je osobným priateľom ruského prezidenta Vladimíra Putina a vzťahujú sa na neho protiruské sankcie prijaté USA a Kanadou.

Klub Noční vlci je známy ruským nacionalizmom a otvorene podporoval napríklad anexiu Krymu Ruskom a následné proruské povstanie na východe Ukrajiny. Jeho členovia sa tiež hlásia k pravoslávnej viere, čo ich podľa vlastných slov odlišuje od ostatných motorkárskych klubov, ktoré sú zapletené v kriminálnych aktivitách.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom