Polícia má ďalšie dôkazy z kamióna, ktorý zabíjal v Berlíne

Útok v Berlíne, kamión sa vrútil na vianočné trhy
Na preplnené vianočné trhy v Berlíne sa v pondelok večer vrútil neosvetlený kamión. K útoku došlo okolo 20.00 h SEČ neďaleko Pamätného kostola cisára Wilhelma na námestí Breitscheidplatz v štvrti Charlottenburg. Vodič kamióna s poľskými evidenčnými číslami najprv vyšiel od rohu ulíc Kantstrasse a Budapester Strasse na chodník, potom si to namieril k vianočným trhom, kde zdemoloval niekoľko stánkov, a následne sa vrátil na Budapester Strasse, kde zostal stáť. Berlín, 19. december 2016. Foto: SITA, bka.de - koláž WbN

BERLÍN 22. decembra (WebNoviny.sk) – Nemeckí policajti pokračujú v pátraní po podozrivom 24-ročnom Tunisanovi Anisovi Amrim, ktorého doklady sa našli na podlahe v kabíne kamiónu po tom, ako v pondelok vrazil do vianočného trhoviska v Berlíne.

Denník Süddeutsche Zeitung (SZ) uviedol, že v kamióne, ktorý vrazil do ľudí, sa našli odtlačky prstov hlavného podozrivého Tunisana Amriho. Odtlačky prstov tohto muža vyšetrovatelia identifikovali na dverách kamióna s poľským EVČ, a to na strane vodiča. Stopy sa tiež zistili na volante vodiča, napísali SZ. Skutočného vodiča kamiónu našli krátko po útoku zavraždeného v kabíne. Nemecký minister vnútra Thomas de Maiziere uviedol, že jestvujú aj ďalšie nové indície, ktoré s vysokou pravdepodobnosťou naznačujú, že Tunisan je v prípade nielen hlavným podozrivým ale páchateľom.

Obrazom: Útok v Berlíne, kamión sa vrútil na vianočné trhy
Útok v Berlíne, kamión sa vrútil na vianočné trhy
Foto: bka.de

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Anis Amri