Aktualizované: Polícia na Facebooku približuje postup pri vyšetrovaní vraždy

Miesto vraždy
  • aktualizované 25. júna 12:43

BRATISLAVA 25. júna (WebNoviny.sk) – Policajný zbor SR chce prostredníctvom sociálnej siete verejnosti ukázať postup pri objasňovaní vraždy.

Skutočný priebeh vyšetrovania

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa policajného prezídia Denisa Baloghová, cieľom tejto aktivity je priblížiť prácu vyšetrovateľov Policajného zboru a niektorých postupov vo vyšetrovacom procese.

„Jednotlivé príspevky budú zverejňované v reálnom čase podľa skutočného priebehu vyšetrovania. Pri každom príspevku bude vysvetlenie, že ide o retrospektívny prípad,“ uviedla Baloghová.

Polícia zdôrazňuje, že vyšetrovanie každého trestného činu je individuálne, špecifické a unikátne, od čoho sa odvíja aj jeho dĺžka od niekoľkých dní až po roky.

Prípad starej vraždy

Polícia na prezentáciu využíva prípad starej vraždy. Prípad súvisí s nálezom tela mŕtvej ženy na poľnej ceste v katastri obce Tomášovce v okrese Lučenec.

„Už z prvotnej obhliadky tela vyplýva, že táto žena bola najmenej dvakrát bodnutá do krku neznámym bodným nástrojom a smrť nastala následkom šoku z vykrvácania pri prerezaní veľkých ciev krku. Išlo o zranenie, ktoré si nemohla spôsobiť sama a k jej smrti došlo jednoznačne cudzím zavinením a v danom prípade ide s vysokou pravdepodobnosťou o vraždu. Mŕtva žena má previazané oči čiernou páskou, zraňujúci nástroj chýba na mieste nálezu tela,“ uvádza polícia.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie PZ Policajný zbor SR