Polícia naďalej vyšetruje bitku futbalových fanúšikov v Bratislave, môžu padnúť ďalšie obvinenia

bitka na Ventúrskej ulici, polícia, chuligáni
Polícia počas zásahu po bitke a výtržnostiach zahraničných futbalových fanúšikov na Ventúrskej ulici v bratislavskom Starom Meste. Bratislava, 10. júl 2019. Foto: SITA/Branislav Bibel

Polícia naďalej vyšetruje júlovú bitku futbalových chuligánov, ktorá sa odohrala na bratislavskej Ventúrskej ulici v Bratislave. Pre agentúru SITA to uviedla bratislavská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková.

Polícia ešte minulý mesiac avizovala, že popri siedmich už odsúdených osobách môžu v tejto kauze v závislosti od dôkaznej situácie ešte padnúť obvinenia. Za účelom vyšetrovania preto zhromažďujú dôkazy, napríklad kamerové záznamy.

Siedmich odsúdili za výtržníctvo

Policajti po bitke futbalových fanúšikov klubov Levski Sofia, Cracovia Krakov a Ajax Amsterdam zadržali začiatkom júla na Ventúrskej ulici v Bratislave 107 osôb – 41 Poliakov, 15 Holanďanov a 51 Bulharov. Zo 107 zadržaných bolo 51 klasifikovaných ako poškodení (napadnutí Bulhari).

Spomedzi zvyšných 56 osôb (Poliaci a Holanďania) bolo zatiaľ sedem odsúdených za výtržníctvo. Súd im uložil šesťmesačné nepodmienečné tresty a následne vyhostenie zo SR na obdobie troch rokov.

Zasahovali desiatky policajtov

V súvislosti s bitkou v bratislavskom Starom Meste zasahovalo 106 policajtov a ďalších 24 eskortovalo zadržaných. Polícia bola podľa svojho stanoviska pripravená na možnosť narušenia verejného poriadku medzi fanúšikmi Slovana, ktorý v daný deň hral v Bratislave zápas a fanúšikmi poľských mužstiev.

Na Ventúrskej ulici sa však medzičasom odohrala bitka medzi poľskými a bulharskými fanúšikmi. Bulhari cestovali na zápas do Ružomberka, Poliaci zase do Dunajskej Stredy.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom