Polícia našla na šrotovisku prestížne ocenenie

Ivor Novello Awards
Soška, akú každoročne udeľuje Britská akadémia textárov, skladateľov a autorov (BASCA) v rámci Ivor Novello Awards Foto: telegraph.co.uk

BRATISLAVA 5. júna (WEBNOVINY) – Britská polícia oznámila, že počas akcie zameranej na odhalenie krádeží kovu našla v Londýne aj sošku, akú každoročne udeľuje Britská akadémia textárov, skladateľov a autorov (BASCA) v rámci Ivor Novello Awards.

Zamestnanci akadémie sa domnievajú, že sošku stratili v roku 1997 pri sťahovaní organizácie do nového sídla.

Určite sa postaráme o jej lepšiu bezpečnosť. Tešíme sa, že sa nám vráti,“ vyjadrila sa k nálezu riaditeľka BASCA Vick Bain.

Sochár Mike Wilson, ktorý sošky vyrába už štyridsať rokov, potvrdil, že nájdený exemplár mohol vyrobiť v rokoch 1995 až 1997. Ide však o ukážkový kus, ktorý nebol určený žiadnemu umelcovi. Bronzová figúra znázorňuje grécku hudobnú múzu Euterpé. V minulosti ju získali napríklad Elton John, Robbie Williams alebo Gary Barlow a minulý mesiac si dve prevzala speváčka Emeli Sandé.

Ivor Novello Awards udeľuje BASCA od roku 1955 na počesť britského hudobného skladateľa, speváka a herca Ivora Novella. Informácie pochádzajú z webovej stránky www.bbc.co.uk.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Elton JohnEmeli SandéGary BarlowRobbie Williams