Polícia našla u Romana tisícky dávok marihuany, hrozí mu 15 rokov väzenia

Drogy
Kriminalisti z Partizánskeho zadržali mladíka, ktorý u seba prechovával viac ako 4 200 dávok marihuany. 29. máj 2018 Foto: SITA/KR PZ Trenčín

BRATISLAVA 29. mája (WebNoviny.sk) – Kriminalisti z Partizánskeho zadržali mladíka, ktorý u seba prechovával viac ako 4 200 dávok marihuany.

Vyšetrovateľ obvinil 31-ročného Romana z okresu Partizánske z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Hrozí mu desať až 15 rokov väzenia. Informovala o tom trenčianska policajná hovorkyňa Elena Antalová.

„Roman si v Českej republike v obci Mikulov zadovážil omamnú a psychotropnú látku – väčšie množstvo usušenej rastliny z rodu konope. Priviezol ju domov, kde ju prechovával. Policajti odboru kriminálnej polície z Partizánskeho po viacerých mesiacoch zhromažďovania operatívnych informácií na základe príkazu sudcu Okresného súdu v Partizánskom vykonali domovú prehliadku u podozrivého,“ informovala Antalová, podľa ktorej Roman dlhodobo vo väčšom rozsahu nakupoval a ďalej predával väčšie množstvá marihuany. Zaistenú sušinu policajti zaslali na expertízu.

Podľa predbežných výsledkov z kriminalistického expertízneho ústavu zaistené množstvo 1 102 gramov rastliny canabis zodpovedá hodnote najmenej 8 270 eur. Uvedené množstvo predstavuje 4 235 bežných dávok drogy.

Po vykonaní potrebných procesných úkonov obvineného umiestnili do policajnej cely. Vyšetrovateľ spracoval podnet na vzatie obvineného do väzby, sudca Okresného súdu v Partizánskom rozhodol o jeho väzobnom stíhaní. Romanovi hrozí trest odňatia slobody na desať až pätnásť rokov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie PZ Policajný zbor SR