Polícia našla v streche auta rekordné množstvo hašišu

Drogy
Žilinská polícia zadržala v uplynulých dňoch pri akcii na Orave dvoch dílerov drog. Foto: SITA/KR PZ Žilina

BRATISLAVA 26. júna (WEBNOVINY) – Národnej kriminálnej agentúre sa počas akcie FORD podarilo v stredu 24. júna zhabať 25 a pol kilogramu hašiša. Ako dnes na brífingu informovali policajný prezident

Tibor Gašpar a riaditeľ Národnej protidrogovej jednotky Marián Geleta, celková hodnota zaistenej drogy je približne 265-tisíc eur. Podľa Geletu je takéto množstvo zadržaného hašiša v histórii Slovenska rekordné, v minulosti zadržali priemerne jeden až dva kilogramy ročne.

Počas akcie zadržali v blízkosti Kysuckého Nového Mesta občana Rumunska, ktorý prevážal hašiš ukrytý v streche svojho auta značky Ford. Podľa Geletu bol súčasťou medzinárodne skupiny, ktorá hašiš dopravovala na trh v Rusku, Ukrajine a Moldavsku. Droga pochádza pravdepodobne z Maroka.

V ten istý deň zadržali podľa Geletu policajti podobné množstvo hašiša v Taliansku a pred približne tromi týždňami zhabala nemecká polícia 60 kilogramov tejto drogy. Podľa Gašpara hrozí zadržanému Rumunovi v prípade dokázania viny 20 až 25 rokov väzenia.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Tibor Gašpar