Aktualizované: Polícia opätovne zadržala muža obvineného z usmrtenia Filipínca v centre Bratislavy

Filipínec
Muž bol po smrti Filipínca obvinený z vraždy Foto: facebook/policiaslovakia/
  • aktualizované 2. júna 21:49

BRATISLAVA 2. júna (WebNoviny.sk) – V súvislosti s incidentom, ku ktorému došlo koncom minulého mesiaca na Obchodnej ulici v Bratislave, vyšetrovateľ Policajného zboru zmenil kvalifikáciu skutku a zároveň obmedzil na osobnej slobode muža z okresu Dunajská streda. Agentúru SITA o tom informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff.

Napadnutie sa skončilo smrťou

Pred týždňom došlo v skorých ranných hodinách k incidentu medzi dvomi mužmi, ktorý sa skončil fyzickým napadnutím jedného z nich. Napadnutý muž utrpel zranenia, ktoré si vyžiadali jeho okamžitý prevoz do jednej z nemocníc v Bratislave.

Vyšetrovateľom Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave I bolo v tejto súvislosti začaté trestné stíhanie vo veci trestného činu ublíženia na zdraví v súbehu s trestným činom výtržníctva. Muž následkom zranení koncom tohto týždňa v nemocnici podľahol.

Prekvalifikovanie na zločin zabitia

Na základe výberovej príslušnosti si tento prípad v piatok prevzal vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave. Po preštudovaní spisového došlo k prekvalifikovaniu tejto trestnej veci na zločin zabitia.

Obvinený 28-ročný Juraj H. z okresu Dunajská Streda bol následne obmedzený na osobnej slobode a umiestnený v cele policajného zaistenia. Spisový materiál bol predložený dozorujúcemu prokurátorovi. V prípade preukázania viny hrozí v súlade so zákonom obvinenému trest odňatia slobody na sedem rokov až 12 rokov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Juraj H.