Polícia pátra po mužovi, ktorý chcel so zbraňou lúpiť v stánku s občerstvením

Policia
Foto: ilustračná, SITA

BRATISLAVA 24. júna (WebNoviny.sk) – Polícia vyšetruje okolnosti lúpežného prepadnutia stánku s občerstvením v blízkosti zastávky MHD na Saratovskej ulici v mestskej časti Bratislava – Dúbravka.

Ako informovala bratislavská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková, v sobotu 23. júna krátko po 22:00 neznámy páchateľ s krátkou guľovou zbraňou požadoval od zamestnankyne zamykajúcej stánok vydanie peňazí. Zamestnankyňa však finančnú hotovosť nevydala a začala kričať.

Neznámy páchateľ následne zamestnankyňu sotil a utiekol na doposiaľ neznáme miesto. Lúpežné prepadnutie sa zaobišlo bez zranenia a bez vzniknutej škody. Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci trestného činu lúpeže.

Podľa súčasných informácií išlo o muža, ktorý vyzeral na 30 až 40 rokov, vysoký bol približne 170 cm, na tvári mal strnisko, na hlavne čiapku sivej farby a oblečený mal sivý trojštvrťový kabát. Muž hovoril plynule po slovensky, bez prízvuku. Polícia zároveň prosí občanov, ktorý majú o možnom páchateľovi akékoľvek informácie, aby ich oznámili na polícii alebo na čísle 158.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie PZ Policajný zbor SR