Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Polícia, policajti, policajné autá
Foto: SITA/Viktor Zamborský
13. júla 2014 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia()

Polícia plánuje väčšie a komplexnejšie presuny síl

BRATISLAVA 13. júla (WEBNOVINY) – Polícia plánuje väčšie zmeny v obsadení obvodných oddelení. Presuny síl majú byť postupné a podporené podrobnou analýzou.

“Odborné útvary v súčasnosti spracúvajú dôkladnú analýzu stavu na jednotlivých útvaroch, ktorá bude podkladom novej typizácie obvodných oddelení Policajného zboru,” uviedla pre agentúru SITA vedúca oddelenia komunikácie a prevencie kancelárie policajného prezidenta Marianna Paulíková.

Počty policajtov sa budú meniť postupne

Počty policajtov na obvodných oddeleniach a ďalších útvaroch sa však nebudú meniť naraz, ale postupne. “Nebudú to centrálne zmeny v rámci jedného konkrétneho termínu,” povedala.

Zmeny v tabuľkách robí polícia aj priebežne. Spomínané zmeny majú byť ale o čosi väčšie a hlavne komplexnejšie. “Berie sa do úvahy viac činiteľov, ide o komplexnejší pohľad,” hovorí Paulíková. Upozorňuje, že rušenie obvodných oddelení nehrozí.

Policajt policia
Foto: SITA/Prezídium Policajného zboru SR

Dôvodom sú nové priemyselné parky

“Podstatou reorganizácie je reakcia na meniacu sa situáciu z hľadiska ekonomických činiteľov či demografického vývoja,” vysvetľuje. Ako príklad uvádza nové priemyselné parky, čo sú tiež faktory, ktoré majú vplyv na vznik trestnej činnosti či priestupkov.

“Potrebujeme na to reagovať a presúvať sily podľa toho, kde sú potrebné,” vraví. Na zmeny nebude treba podľa Paulíkovej navyšovať stavy policajtov, ani si nevyžiadajú zvýšené finančné náklady. V minulom roku urobili v polícii 85 zmien v tabuľkách zloženia a počtov policajtov. Tento rok spravili zatiaľ 37 zmien.

Odporúčané články

Učiteľ Žarnay neuspel, polícia odmietla stíhanie na akadémii Polícia varuje, pozor na zlodejov na kúpaliskách

Témy

Diskusia

Šofér Bezdôvodné zastavovanie a obťažovanie šoférov na dialnici je obyčajné chrapúňstvo úradníkov a policajtov. Je to obyčajné zastrašovanie občanov, aby mali strach niečo oznamovať, alebo sa inak občiansky aktivizovať, Je to prejav arogantnosti zvolených predstaviteľov štátu, ktorí si myslia, že najjednoduchšie,... Ridick Nabrali obrovské množstvá policajtov a nemajú čo im dať robiť. Za chvíťu kukláči budú kontolovať šoférov. Malý národ a ešte menší duch. možnosť ak chce polícia naozaj zlepšiť činnosť a hlavne účinnosť, mali by do 48 hod stiahnuť aspoň 50% tzv. dopravných policajtov a nasadiť ich do poriadkových a bezpečnostných služieb. Je nevýslovný luxus dávať toľko policajtov vysedávať v luxusných autách a striehnuť...
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...