Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Foto: SITA/Viktor Zamborský
13. júla 2014 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia(3)

Polícia plánuje väčšie a komplexnejšie presuny síl

BRATISLAVA 13. júla (WEBNOVINY) – Polícia plánuje väčšie zmeny v obsadení obvodných oddelení. Presuny síl majú byť postupné a podporené podrobnou analýzou.

“Odborné útvary v súčasnosti spracúvajú dôkladnú analýzu stavu na jednotlivých útvaroch, ktorá bude podkladom novej typizácie obvodných oddelení Policajného zboru,” uviedla pre agentúru SITA vedúca oddelenia komunikácie a prevencie kancelárie policajného prezidenta Marianna Paulíková.

Počty policajtov sa budú meniť postupne

Počty policajtov na obvodných oddeleniach a ďalších útvaroch sa však nebudú meniť naraz, ale postupne. “Nebudú to centrálne zmeny v rámci jedného konkrétneho termínu,” povedala.

Zmeny v tabuľkách robí polícia aj priebežne. Spomínané zmeny majú byť ale o čosi väčšie a hlavne komplexnejšie. “Berie sa do úvahy viac činiteľov, ide o komplexnejší pohľad,” hovorí Paulíková. Upozorňuje, že rušenie obvodných oddelení nehrozí.

Policajt policia
Foto: SITA/Prezídium Policajného zboru SR

Dôvodom sú nové priemyselné parky

“Podstatou reorganizácie je reakcia na meniacu sa situáciu z hľadiska ekonomických činiteľov či demografického vývoja,” vysvetľuje. Ako príklad uvádza nové priemyselné parky, čo sú tiež faktory, ktoré majú vplyv na vznik trestnej činnosti či priestupkov.

“Potrebujeme na to reagovať a presúvať sily podľa toho, kde sú potrebné,” vraví. Na zmeny nebude treba podľa Paulíkovej navyšovať stavy policajtov, ani si nevyžiadajú zvýšené finančné náklady. V minulom roku urobili v polícii 85 zmien v tabuľkách zloženia a počtov policajtov. Tento rok spravili zatiaľ 37 zmien.

Odporúčané články

Učiteľ Žarnay neuspel, polícia odmietla stíhanie na akadémii Polícia varuje, pozor na zlodejov na kúpaliskách

Témy

Diskusia

Šofér Bezdôvodné zastavovanie a obťažovanie šoférov na dialnici je obyčajné chrapúňstvo úradníkov a policajtov. Je to obyčajné zastrašovanie občanov, aby mali strach niečo oznamovať, alebo sa inak občiansky aktivizovať, Je to prejav arogantnosti zvolených predstaviteľov štátu, ktorí si myslia, že najjednoduchšie,... Ridick Nabrali obrovské množstvá policajtov a nemajú čo im dať robiť. Za chvíťu kukláči budú kontolovať šoférov. Malý národ a ešte menší duch. možnosť ak chce polícia naozaj zlepšiť činnosť a hlavne účinnosť, mali by do 48 hod stiahnuť aspoň 50% tzv. dopravných policajtov a nasadiť ich do poriadkových a bezpečnostných služieb. Je nevýslovný luxus dávať toľko policajtov vysedávať v luxusných autách a striehnuť...
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Ankety

Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?

Aktuálne témy

Mňamky-recepty

Podnikam.sk

NAJKY.sk

DRAN.sk

najAPPKY.sk

Byvanie je hra

Autolike.sk

Dámskajazda

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...