Švédska polícia zatkla muža podozrivého z útoku v Štokholme

Teroristický útok vo Švédsku

ŠTOKHOLM 7. apríla (WebNoviny.sk) – Švédska polícia potvrdila, že v prípade piatkového útoku nákladným vozidlom v Štokholme zadržala jedného podozrivého.

Švédske noviny Aftonbladet predtým priniesli správu o tom, že na štokholmskom predmestí Märsta zadržali muža, ktorý mal „menšie zranenia“ a údajne sa prihlásil k zodpovednosti za útok.

Polícia chcela vypočuť muža v kapucni, ktorý bol videný v blízkosti predpokladaného teroristického útoku v centre Štokholmu. Zverejnila jeho fotografiu na eskalátore v metre.

„Nevieme, či to bol osamelý incident alebo či ich môže byť viac,“ citovala tlačová agentúra DPA policajného predstaviteľa Matsa Lofvinga. „Robíme čo môžeme, aby sme tieto udalosti objasnili,“ dodal šéf švédskej bezpečnostnej služby Anders Thornberg.

Švédska národná železničná spoločnosť oznámila, že po zvyšok dňa zrušila všetky spoje smerujúce do či zo Štokholmu, informovala agentúra Reuters.

Odcudzený nákladný automobil pivovaru Spendrups, v ktorom mohla byť jedna osoba alebo viac ľudí, sa v piatok krátko pred 15. hodinou vrútil v centre Štokholmu medzi ľudí v blízkosti rušnej pešej zóny a potom nabúral do budovy obchodného domu Ahlens na Drottninggatane a začal horieť.

Automobil bol zamestnancovi odcudzený v piatok, keď neďaleko miesta útoku skladal pivo. Pri útoku zahynuli štyria ľudia a ďalších 15 osôb utrpelo zranenia. Oznámila to v piatok večer tamojšia polícia.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom