Polícia po zápase Košíc s Trnavou zadržala 7 osôb

Bez názvu
Ľubomír Bernáth z Trnavy hlavičkuje na košickú bránku v zápase MFK Košice - FC Spartak Trnava 6. kola futbalovej Corgoň ligy Foto: SITA/Ivan Fleischer

KOŠICE 24. augusta (WEBNOVINY) – Funkcionári futbalového klubu MFK Košice nepodali zatiaľ na aktérov sobotňajšej bitky, pri ktorej priamo na ihrisku v Čermeli približne tridsať výtržníkov napadlo a zbilo košických usporiadateľov, trestné oznámenie. Pre agentúru SITA to uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach Jana Demjanovičová.

V tejto chvíli nemám informáciu o tom, že by funkcionári futbalového klubu podali trestné oznámenie na niektorého z výtržníkov. Pri spomenutom incidente totiž nikto neutrpel zranenie, ktoré by si vyžiadalo viac ako dobu liečenia dlhšiu ako sedem dní. Nemáme ani informácie, že by niekto z napadnutých usporiadateľov musel po zápase vyhľadať lekárske ošetrenie,“ dodala Demjanovičová.

Hovorkyňa potvrdila, že polícia tesne pred koncom duelu 6. kola Corgoň ligy MFK Košice – FC Spartak Trnava (0:2) na štadióne v Čermeli zasahovala, ale výtržníci pred políciou ušli. Siedmich z nich zadržali príslušníci PZ SR až neskôr po zápase, keď sa už bili medzi sebou pred štadiónom. Predviedli ich na príslušné policajné oddelenie, obvinili ich z prečinu výtržníctva a prepustili. „O narušení verejného poriadku v pohostinstvách a reštauráciách v blízkom okolí štadióna po tomto zápase nemáme informácie. Po zásahu policajtov pred štadiónom panoval v meste pokoj,“ zdôraznila J. Demjanovičová.

K incidentu medzi košickými chuligánmi a usporiadateľmi prišlo v 87. minúte zápasu a predchádzalo mu vbehnutie fanúšika z domáceho sektoru na ihrisko, ktorého pohotoví usporiadatelia rýchlo spacifikovali. Medzitým však ďalší košickí „tiežfanúšikovia“ uvoľnili bránku a trávnik sa zmenil na bojisko. Približne tridsať vandalov naháňalo po ihrisku, kopalo, sácalo a plastovými tyčami bilo ľudí, ktorí zabezpečovali poriadok na štadióne.

SITA

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom