Polícia prepustila ďalšieho zadržaného muža, ktorý mal plánovať bombový útok na lietadlo

Austrália, polícia
Austrálsky policajný vyšetrovateľ Michael Phelan, vpravo, a vyšetrovateľ polície z New South Wales David Hudson počas tlačovej konferencie o možnom teroristickom útoku na lietadlo. Foto: SITA/AP

SYDNEY 6. augusta (WebNoviny.sk) – Austrálske úrady v nedeľu prepustili druhého zo štvorice mužov, ktorých zatkli v súvislosti s plánovaním teroristického útoku na lietadlo.

Federálna polícia informovala, že 39-ročného Khaleda Merhiho obvinili z nedovolenej držby zbrane a prepustili ho na kauciu. Nevzniesli však proti nemu žiadne obvinenia súvisiace s terorizmom. Pred súd by sa mal postaviť 24. augusta.

Merhiho zadržali 29. júla spolu s ďalšími troma mužmi počas razií v Sydney. Dvoch z nich, 49-ročného Khaleda Khayata a 32-ročného Mahmouda Khayata, obvinili z plánovania teroristického útoku.

Podľa polície sa podieľali na zmarenom pokuse umiestniť improvizované výbušné zariadenie na palubu letu spoločnosti Etihad Airways. Prvého muža prepustili ešte minulý týždeň bez obvinení. Plán riadila extrémistická organizácia Islamský štát.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Islamský štát