Polícia prijala do svojich radov mafiána, vraj bol agentom

Robert Kaliňák
Minister vnútra SR Robert Kaliňák počas brífingu o Novele zákona o hlásení pobytu občanov. Foto: SITA/Marián Peiger

BRATISLAVA 22. októbra (WEBNOVINY) – Opozícia žiada zvolať mimoriadne rokovanie parlamentného brannobezpečnostného výboru, pretože polícia prijala do svojich radov šesťnásobného recidivistu a mafiána.

Ako povedal dnes pred novinármi podpredseda SaS Ľubomír Galko, ak sa to potvrdí, Robert Kaliňák by sa mal pratať z ministerstva vnútra.

Galko s opozičnými kolegami žiada predvolať na výbor ministra, prezidenta policajného zboru Tibora Gašpara, šéfa inšpekcie ministerstva vnútra Ivana Ševčíka a tiež ministrovho poradcu Ľubomíra Minicha. Predseda výboru Jaroslav Baška je povinný rokovanie výboru na žiadosť tretiny jeho členov zvolať do siedmich dní.

Galko sa odvoláva na medializované informácie o Jozefovi Dragovi. Pre Galka ide o šokujúce informácie. Očakával, že Kaliňák sa k nim vyjadrí, ale ten podľa neho strčil hlavu do piesku. „Prienik organizovaného zločinu do policajného zboru je neprijateľný. Som šokovaný, že funkcionári polície a ministerstva nepodali pre obvinenia trestné oznámenia,“ povedal podpredseda SaS. Ak Kaliňák informácie nevysvetlí pred členmi výboru, Galko chce, aby ich vysvetľoval plénu NR SR.

Jozef Drag nikdy podľa ministra vnútra Roberta Kaliňáka nebol v Policajnom zbore SR. Ako povedal Kaliňák v utorok novinárom, v médiách boli publikované nezmysly a vymyslené veci. V súvislosti s Dragovymi tvrdeniami podľa neho je podaná séria trestných oznámení. „Pravdivé je, že je stíhaný za organizovanú kriminalitu,“ povedal.

Drag bol obžalovaný v kauze bytovej mafie a vo väzbe strávil viac ako tri roky. Tvrdil, že je policajný agent. Obvinil z korupcie Gašpara i Minicha.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jaroslav BaškaĽubomír GalkoRobert Kaliňák
Firmy a inštitúcie MV Ministerstvo vnútra SRPZ Policajný zbor SR