Polícia rozbila novú Cupolu Cosa Nostry, zatkli desiatky ľudí aj hlavu mafie

Settimino Mineo
Talianska polícia zatkla Settimina Minea, ktorý sa údajne stal hlavou Cosy Nostry v Palerme po úmrtí "bossa všetkých bossov" Salvatoreho Riinu. Foto: SITA/AP

RÍM 4. decembra (WebNoviny.sk) – Talianska polícia tvrdí, že rozbila obnovené vyššie stupne vedenia sicílskej mafie počas operácie, pri ktorej zatkla 46 ľudí vrátane jej údajného regionálneho šéfa. Operácia sa uskutočnila v sicílskom meste Palermo.

Minister vnútra Matteo Salvini policajnú akciu na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter označil za „výnimočnú“ a uviedol, že viedla k rozbitiu „novej Cupoly (vedúceho orgánu, pozn. SITA) Cosy Nostry„.

Polícia v stanovisku uviedla, že pri operácii zatkli Settimina Minea, ktorý sa údajne stal hlavou Cosy Nostry v Palerme po úmrtí „bossa všetkých bossov“ Salvatoreho Riinu.

Po Riinovom zatknutí v roku 1993 sicílska mafia zaznamenala istý stupeň úpadku v porovnaní s kalábrijskou ‚Ndranghetou a neapolskou Camorrou, píše agentúra AP. Napriek tomu podľa talianskych úradov pokračovala v rozširovaní svojich finančných a obchodných aktivít.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Matteo Salvini