Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Popradskému primátorovi Dankovi zvýšili plat už minulý rok o viac ako 50 percent. Foto: facebook.com/anton.danko.1
1. augusta 2014 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia(34)

Polícia sa bude opäť zaoberať majetkom primátora Popradu

POPRAD 1. augusta (WEBNOVINY) – Popradská polícia sa bude nanovo zaoberať podnetom Imricha Bodyho pre podozrenie z nelegálne nadobudnutého majetku popradského primátora Antona Danka.

“Prokurátor Okresnej prokuratúry v Poprade vydal pokyn na začatie trestného stíhania vo veci, pričom predmetom je preverovanie majetku, na ktorý poukázal oznamovateľ vo svojich podaniach,” informoval SITA hovorca Krajskej prokuratúry v Prešove Marián Spišák. Podľa neho má ísť o majetok na území Slovenskej republiky, ako aj o majetok v zahraničí, údajné vlastníctvo bytov v Londýne, Bratislave a Poprade, údajné vlastníctvo jachty, ako i osobných účtov doma a v zahraničí.

V uznesení sa neuvádza žiadne meno osoby

Krajský prokurátor uložil príslušnému policajtovi prostredníctvom Okresnej prokuratúry v Poprade začať trestné stíhanie a vykonať konkrétne procesné úkony, aby sa riadne zistil skutkový stav veci. Stalo sa tak na základe zistení, že v priebehu doterajšieho konania, ešte pred začatím trestného stíhania, nebol zistený skutkový stav tak, aby o jeho záveroch neboli dôvodné pochybnosti, dodal Spišák.

“Krajská prokuratúra v Prešove vo svojej odpovedi Imrichovi Bodymu uložila pokyn policajnému orgánu začať trestné stíhanie a vykonať konkrétne procesné úkony za účelom riadneho zistenia skutkového stavu veci, kde toto nie je možné zamieňať s iným štádiom trestného stíhania – prípravného konania, ktorým je vznesenie obvinenia konkrétnej osobe,” uviedol pre SITA primátor Anton Danko.

Podľa primátora je cieľom pokynu prokurátora zistiť náležite skutkový stav veci vykonaním dôkazov zákonom stanoveným spôsobom a až na ich základe vydať rozhodnutie o tom, ako bude začaté trestné stíhanie vybavené. V uznesení o začatí trestného stíhania sa podľa primátora neuvádza žiadne meno osoby, ale len opis skutku s uvedením miesta, času, prípadne iných okolností, za akých ku skutku došlo a o aký trestný čin ide.

Poprad, stanica, vlak
Foto: SITA/Rastislav Ovšonka

Dôkazy neboli vykonávané tak, ako mali byť

“Predpokladám, že ide o jednu z tém, ktoré sa postupne s blížiacimi sa voľbami začnú tradične vynárať, ako vždy pred voľbami, s cieľom poškodiť moju osobu. Takémuto spôsobu predvolebného boja som pripravený čeliť dostupnými právnymi krokmi,” uviedol primátor.

Podľa Imricha Bodyho samotná prokuratúra vo veci podania, ktoré sa týka primátora Popradu Antona Danka, konštatuje, že políciou a prokuratúrou nebol zistený skutkový stav tak, aby o jeho záveroch neboli dôvodné pochybnosti.

“Podľa môjho hodnotiaceho úsudku, ale aj niekoľkoročných skúseností, asi neboli vykonávané dôkazy tak, ako mali byť. Očakávam, že si vyšetrovatelia a prokurátori v Poprade a na Slovensku budú plniť povinnosti vo verejnom záujme, a nie v súkromnom záujme vplyvných ľudí,” uviedol pre SITA Body.

Odporúčané články

Figeľovci podajú novelu ústavy s cieľom ‘jeden mandát stačí’ Vieme, kedy budú známi kandidáti na starostov a primátorov

Témy

Diskusia

čo tu všetci brešete a nadávate na Danka? Keby ste boli na jeho mieste,kradli ba ste ešte viac. Je to žiaľ vlastnosť 90% Slovákov.Preto sme a budeme vždy rozvojovou krajinou. kisalk 2-klasik koho ste si zvolili toho mate tak čo teraz pindate kisalk 1-klasik Ferko ked ludia mali moznost prist na referendum o preukazovani majetku tak neprisli ,tak čo sa čuduješ.Počkaj za mesiac aky bude cirkus pred volbami-sluby a sluby atd.Ferko čo mas Alzheimera alebo ti spadlo niečo na hlavu.Spravne Ferko douč sa -študuj... Ferko Fíha,ale ste sa rozpísali o primatorovi Dankovi..Takto gazdujú aj ostatný primátori a starostovia? Takže,niekedy v časoch,ked Mečiar bol poslancom,povedal: z každého finančného toku z EU cez mesta a obce ide 30 % provízii nevedno kam,alebo vedno kam? Zákon o preukazovaní... Neregistrovaný Takúto máme políciu. Dvojjazyčné označenie áut mestskej polície zákon neumožňuje. facebook.com/narod.a.spravodlivost/photos/a.159081427497722.40706.148522235220308/709251469147379/?type=1
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Ankety

Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?

Aktuálne témy

Autolike.sk

najAPPKY.sk

Podnikam.sk

Mňamky-recepty

NAJKY.sk

Byvanie je hra

DRAN.sk

Dámskajazda

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...