Polícia sa pripravuje na voľby, zaoberá sa aj možnou volebnou korupciou

Polícia
Foto: ilustračné, SITA/Ján Slovák.

BRATISLAVA 3. novembra (WebNoviny.sk) – Pred nadchádzajúcimi voľbami polícia aktívne operatívne vyhľadáva informácie o možnej volebnej korupcii, prípadne o snahách narušiť priebeh volieb. Ako ďalej pre agentúru SITA uviedol hovorca Prezídia Policajného zboru Martin Wäldl, obdobne polícia vyhodnocuje aj všetky zverejnené informácie v médiách, prípadne v internetovom prostredí.

Prelink.jpg

V tejto súvislosti polícia vyzýva každého, kto by mal informácie či už o volebnej korupcii alebo iných okolnostiach v súvislosti s protiprávnym konaním, aby ich oznámil na telefónnom čísle 158, prípadne osobne alebo emailom na expozitúry Národnej kriminálnej agentúry.

Pripravené opatrenia

Polícia pripravila opatrenia v súvislosti s udržaním verejného poriadku počas volieb či zabránením narušenia priebehu volieb.

“ Viceprezident Policajného zboru Ľubomír Ábel sa zúčastňuje na zasadnutiach Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán pre koordináciu týchto opatrení, prípadne k operatívnemu prijímaniu aktuálnych opatrení v rámci činnosti Policajného zboru,“ dodal Wäldl.

Jednokolová voľba

Voľby do orgánov samosprávnych krajov, ich predsedov a poslancov, sa uskutočnia v sobotu 4. novembra od 7:00 do 22:00. Svoje voličské právo môže v 5 968 volebných miestnostiach (okrskoch) využiť približne 4 435 000 voličov. Priebežné výsledky spracovania hlasovania bude po zatvorení volebných miestností zverejňovať Štatistický úrad SR na webe http://www.volbysr.sk. Oficiálne výsledky vyhlási Štátna komisia pre voľby a kontrolu financovania politických strán v nedeľu.

Poslanci Národnej rady SR na jar schválili novelu zákona o podmienkach výkonu volebného práva, ktorá stanovuje jednokolovú voľbu predsedov samosprávnych krajov. Predsedom samosprávneho kraja sa stane ten z kandidátov, ktorý získa najviac platných hlasov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ľubomír Ábel
Firmy a inštitúcie PZ Policajný zbor SR