Polícia sa zaoberá informáciami o plánovanej masovej vražde na Spiši

Polícia, nelegálna migrácia, domová prehliadka
  • aktualizované 25. mája 15:33

Polícia sa zaoberá informáciami o plánovanej masovej vražde na Spiši, ktoré sa šíria na sociálnych sieťach. Polícia o tom informuje na sociálnej sieti s tým, že nepodceňuje žiadnu hrozbu.

Útočník chce vraždiť na trhu

„Ubezpečujeme verejnosť, že polícia sa týmito informáciami vážne zaoberá. Prijali sme opatrenia s cieľom chrániť občanov a predchádzať ohrozeniu ich životov a zdravia. Viac informácií v tejto chvíli nebudeme zverejňovať,“ uvádza polícia.

„Informovali nás o hrozbe útoku, ktorá sa objavila na sociálnej sieti Youtube. Podľa nej sa neznámy páchateľ vyhrážal možnosťou zabitia stoviek návštevníkov trhu. Okamžite sme sa skontaktovali s policajnými zložkami, ktoré prípad vyšetrujú. Čakáme na ich kroky a závery,“ uviedol primátor mesta Spišská Nová Ves Pavol Bečarik.

Jarmok sa konať bude

Podľa primátora sa Spišský trh 2022, ktorý sa má uskutočniť 14. až 17. júla, rušiť ani presúvať nebude. „Dva roky sme nemohli uskutočniť najväčší jarmok na Slovensku pre pandémiu a podobné hrozby nemôžu akciu v žiadnom prípade ohroziť. Tak, ako v doterajších ročníkoch, i tentokrát v spolupráci s Policajným zborom Slovenskej republiky urobíme všetko pre to, aby sme ochránili našich obyvateľov a návštevníkov jedného z najpopulárnejších trhov na Slovensku,“ uzavrel Bečarik.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Pavol Bečarik