Polícia si brúsi zuby na pelotón Tour, skontroluje aj Sagana

Záverečná etapa 101. ročníka Tour de France
Cyklisti počas záverečnej etapy 101. ročníka Tour de France, ktorá viedla z Évry do Paríža a merala 137,5 kilometra. Foto: SITA/AP

PARÍŽ 24. júna (WEBNOVINY) – Pelotónu cyklistickej Tour de France hrozí tento rok útok zo strany inštitúcie, ktorá by ho mala chrániť. Polícia v holandskom Rotterdame plánuje využiť sledované podujatie v kampani za zlepšenie pracovných podmienok.

Vedenie odborov v stredu oznámilo, že 5. júla, keď budú jazdci prechádzať prístavným mestom, uskutočnia symbolickú dopravnú kontrolu vozidiel konvoja so sponzormi, ktorý je tradičným predvojom pelotónu. Protestnú akciu zastavia až vtedy, keď z priameho televízneho prenosu bude zrejmé, že „jazdci Tour de France musia stáť, lebo polícia bojuje za lepšie podmienky“.

Prvýkrát sa na Tour de France predstavia aj cyklisti z exotickej Eritrey. V zostave juhoafrického tímu MTN-Qhubeka dostanú možnosť Merhawi Kudus a Daniel Teklehaimanot, obaja figurujú v predbežnej nominácii.

Družstvo MTN-Qhubeka je prvým profesionálnym zoskupením na Tour so základňou v Afrike. Na „Starej dáme“ sa predstaví vďaka voľnej karte, v jeho drese budú aj traja cyklisti z JAR.

Lídrami však budú aj známe mená – Nór Edvald Boasson Hagen, Brit Steve Cummings a Američan Tyler Farrar. Tím sa bude na Tour snažiť predovšetkým o etapové prvenstvá.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Tyler Farrar