Polícia si robí svoju prácu a jej postup v mojom prípade je v poriadku, hovorí prezident Kiska

Andrej Kiska
Prezident Andrej Kiska. Foto: archívne, SITA/AP.

BRATISLAVA 15. novembra (WebNoviny.sk) – Postup Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) je v poriadku, pretože si polícia iba robí svoju prácu, tvrdí prezident Andrej Kiska.

Polícia už prípad dvakrát vyšetrovala

Ako však doplnil vo svojom oficiálnom stanovisku, ktoré agentúre SITA poskytol jeho hovorca Roman Krpelan, polícia už preverovala jeho spoločnosť dvakrát, vrátane kompletného účtovníctva a ďalších dokladov.

„Polícia celý prípad už dvakrát vyšetrovala. A dvakrát vyšetrovanie uzavrela s tým, že nedošlo k porušeniu zákona,“ uviedol Kiska.

Zaistili počítače a účtovníctvo

Polícia v priebehu minulého pracovného týždňa začala v tomto prípade opäť konať, keď zaistila z firmy KTAG s.r.o. informácie z počítačov a kompletné účtovníctvo.

Prezident doplnil, že dvaja vyšetrovatelia prípad už v minulosti zastavili s rovnakým záverom. „Prvýkrát krajská kriminálka Prešov v roku 2015 major Mižanin. Neskôr prípad vyšetrovala a zastavila NAKA, vyšetrovateľka Kováčová. Prípad uzavrela rovnako, trestný čin sa nestal. Vypočuli pritom množstvo ľudí, prezreli tisíce strán účtovníctva. Všetky daňové kontroly sú riadne ukončené. Ministerstvo financií už v roku 2014 uzavrelo kontrolu mojej volebnej kampane s tým, že nenašlo žiadne pochybenia. Napriek tomu začína NAKA vyšetrovať znova, tretí raz. Osobne zaistila účtovníctvo, skopírovala disky počítačov a tretí vyšetrovateľ pán Hrušovský bude všetko preverovať znova. Ten istý prípad, tie isté dokumenty, ktoré už všetci kontrolovali,“ uzavrel prezident Kiska.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej Kiska
Firmy a inštitúcie KTAG Kiska Travel AgencyNAKA Národná kriminálna agentúra