Za zabitie Srba na Námestí SNP čelia obvineniu jeho dvaja krajania, hrozí im desaťročný trest

Zabitie Srba, Námestie SNP
Za zabitie mladého Srba, ku ktorému došlo v skorých ranných hodinách 8. decembra na bratislavskom Námestí SNP, čelia obvineniu jeho dvaja krajania. Foto: www.facebook.com
  • aktualizované 11. decembra, 16:40

Policajtom sa už podarilo stotožniť mužov z kamerových záznamov, po ktorých pátrali v súvislosti s vyšetrovaním smrti 22-ročného Srba v centre hlavného mesta. Informácia o smrti mladého cudzinca sa aj na základe zdieľania videa a fotografií dostala aj cez slovenské hranice. Vďaka tomu sa mužov na záberoch podarilo stotožniť.

Čelia obvineniam

Za zabitie mladého Srba, ku ktorému došlo v skorých ranných hodinách 8. decembra na bratislavskom Námestí SNP, čelia obvineniu jeho dvaja krajania. Informovala o tom polícia na svojom facebookovom profile.

Na základe vykonaných procesných úkonov boli obvinení zo zločinu zabitia spáchaného formou spolupáchateľstva. Muži boli obvinení zatiaľ v neprítomnosti. V súčasnosti sa vykonávajú úkony na vydanie obvinených z Maďarska na Slovensko,“ informovala polícia.

Hrozí im desaťročný trest

V prípade preukázania viny im hrozí trest odňatia slobody na sedem až desať rokov. Polícia informuje, že podozrivým je aj muž z Macedónska, ktorý už bol zadržaný na Slovensku.

Mladého cudzinca našli v nedeľu skoro ráno na zemi pri Hlavnej pošte na bratislavskom Námestí SNP. Zachrániť sa ho nepodarilo. V rámci vyšetrovania polícia zabezpečila kamerový záznam, ktorý zobrazuje tragickej priebeh udalosti.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie PZ Policajný zbor SR